Ana sayfa BT Gündem Tren rayları üstünde kablosuz internet keyfi

Tren rayları üstünde kablosuz internet keyfi

139
0

Avea, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ile imzaladığı protokol çerçevesinde, tren yolculuklarında da internete ulaşabilme imkanı sunuyor.Demiryolu seyahatini cazip ve tercih edilir hale getirmek, yolculuklarında demiryolunu kullananları en son teknolojik gelişmeler ile buluşturmak ve yolcu vagonlarındaki hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla hayata geçirilen proje çerçevesinde, Ankara-İstanbul-Ankara arasında çalışan Başkent ve Cumhuriyet Ekspresi seferlerinde, Avea’nın sunduğu altyapı hizmeti ile internet uygulamasına geçiliyor. Bu uygulama ile Avea GPRS – EDGE servisi üzerinden TCDD’nin teknik donanımını sağladığı vagonlarda yolculuk yaparken dizüstü bilgisayarlar aracılığıyla internete ulaşmak mümkün olabilecek.

‘Laptop’unu getir, hoşça zaman geçir’ sloganı ile tanıtılan uygulama ile Başkent ve Cumhuriyet Ekspreslerinin yemekli vagonu ile bu vagonun ön ve arkasında yer alan vagonlardaki yolcular seyahat ederken sınırsız ve kesintisiz internet hizmetinden de ücretsiz yararlanacaklar.

13 Aralık 2006 tarihinden itibaren hizmete girecek uygulama çerçevesinde, internet hizmetinden yararlanmak isteyen yolcular bu trenlere bilet alırken seçeneklerini gişede bildirecekler ve internet erişimi sağlanabilen vagonlardan yerlerini alacaklar.

İmza töreninde bir konuşma yapan Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan “Cumhuriyetin 84. yılında, Avea’nın kaliteli ve kesintisiz iletişim altyapısıyla oluşturduğumuz bilgi ağını Türkiye’nin her yerine yaymaya başladık. Avea olarak insanın olduğu her yerde varız. TCDD ile gerçekleştirdiğimiz proje bu amaç doğrultusunda attığımız önemli bir adım” dedi.