Trend Micro’dan dev işbirlikleri

Bulut güvenliğinin dünya çapında lideri Trend Micro, kurumların güvenle genel buluta taşınması için oluşturulan “Trend Ready for Cloud Service Providers” programını duyurdu. Trend Micro ile yakından çalışacak lider genel bulut sağlayıcılarının arasında şu şirketler yer aldı: Amazon Web Services, Dell, HP Cloud Services, NTT Communications, U.S. and Singapore divisions, OpSource, Dimension Data company, Savvis, a CenturyLink Company, and Telefônica | Vivo.

Yeni program; hem Trend Micro hem de programa katılan iş ortaklarının, Trend Micro ürünlerinin lider bulut hizmet sağlayıcılarının altyapılarında uyumla çalıştığını gözler önüne serdi. Programın bir parçası olan bulut hizmet sağlayıcıları, bulut altyapılarının Trend Micro ürünleriyle desteklendiğini ve çalıştığını kabul etti.

Bulut bilişimi düşünmeyenler bulutu “riskli” buluyor

IDC’nin 2011 yılında gerçekleştirdiği Bulut Güvenliği Anketi’ne göre, bulut bilişimi düşünmeyen şirketlerin üçte birinden daha fazlası (%37) kritik uygulama ve verilerini barındırmak için güvenlik ve gizlilik açısından bulut mimarilerinin çok riskli olduğunu düşünüyor. Bu sonuca göre, kurumların hâlâ anlaması gerekenler olduğu ortaya çıkıyor. Ayrıca genel buluta geçişte kurumların önlerinde yer alan bariyerin aşılması için, iş kritik uygulamaların yer aldığı bulut ortamlarının ne denli güvenli olduğunu görmeye ihtiyaç duyduğu anlaşılıyor.

Güvenliğin genel buluta geçişteki en büyük engel olduğuna işaret eden IDC Güvenlik Ürün ve Hizmetleri Başkan Yardımcısı Christian Christiansen, “Çünkü kurumlar bulut güvenlik risklerini değerlendirmekte ve buluta geçmek için hamle yapmakta zorlanıyor. Trend Ready for Cloud Service Providers Programı, kurumları bulut bilişimin risk ve faydaları konusunda eğitecek ve veri güvenliğini yok saymadan genel bulut hizmetlerine uyum sürecini anlatacaktır.” açıklamasında bulundu.

Müşterilerinin çözümlerini bulut üzerinde gerçekleştirebilmesi için sıkça güvenliğin en önemli ihtiyaç olduğundan söz ettiğini vurgulayan Dell Altyapı Bulut Hizmetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nnamdi Orakwue, “Trend Micro ile çalışmalarımız ve şimdi de Trend Ready programına dâhil olmamızla birlikte, müşterilerimizin bulut bilişimin faydalarını gerçeğe çevirmelerini sağlayacak önemli geliştirmeleri güvenlik çözümlerimize ekledik.” dedi.

Bulut altyapılarının onayını alan ilk yazılım şirketi Trend Micro oldu

Tüm yazılım şirketlerinin, çözümlerini lider donanım ürünleri için onaylatırken, Trend Micro’nun onaylarını bulut altyapılarını kapsayacak şekilde genişleten ilk yazılım şirketi olduğunu vurgulayan Trend Micro CPO’su Steve Quane, “Karma bulut altyapıları müşterilerimiz için ortak alanlardır. Bizler bu geniş katılımlı bulut hizmet sağlayıcı grubuyla, daha güçlü güvenlik ve daha iyi bulut dağıtımı için birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Eğitim hizmetinin yanında kılavuzluk da sağlayan Trend Ready for Cloud Service Providers Programı sayesinde müşteriler bulutu anlayabiliyor, geçiş yapmalarının önündeki engelleri kaldırıyor ve seçilmiş Trend Micro iş ortaklarıyla kullandığı Trend Micro ürün ve hizmetler sayesinde genel buluta kolayca alışabiliyor. Hâlihazırda program, dünyanın sanallaştırma ve bulut güvenliği konusundaki lider çözümleri Trend Micro Deep Security ve Trend Micro SecureCloud’un yetkinliğini onaylıyor.

Trend Micro’nun belirlenmiş ürünlerinin onaylanmasının yanında Trend Ready programına katılanlar, Trend Micro ürünlerini bulut altyapılarına nasıl yerleştirecekleri konusunda en iyi örnekler ve önerileri bulabilecekleri Uygulama Kılavuzu’na da kavuşuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.