Ana sayfa BT Gündem TTNET AŞ 5 yaşında

TTNET AŞ 5 yaşında

131
0

Türk Telekom altında ayrı bir birimken Rekabet Kurulu’nun isteği doğrultusunda ayrı bir şirket olarak faaliyetlerine başlayan TTNet beş yaşında. Türkiye’nin internetle tanıştığı ilk yıllarda o zamanın Internet Servis Sağlayıcı şirketlerinin özellikle daha çok abone potansiyeli ve kar getirisi bulunan büyük şehirlere hizmet verme eğilimi karşısında Türk Telekom çatısı altında 28 Ağustos 1998 tarihinde imzalanan sözleşme ile Internet erişimini Türkiye’nin dört bir yanına götürmek amacıyla oluşturulan TTNET bağımsız şirket olarak beşinci yılını doldurdu.

Rekabet Kurulu’nun isteği doğrultusundan Türk Telekom bünyesinden ayrılarak ayrı bir şirket şeklinde 26 Nisan 2006’da kurulan TTNET AŞ beş yaşında.

Bu yıl 5. kuruluş yıldönümünü kutlayan TTNET’in Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, 5 yılda 6 milyonu aşkın aboneye ulaştıklarını ve bugün 30 milyondan fazla kişinin TTNET ayrıcalığıyla internete bağlandığını belirtti. Yılmaz, 5. yaşlarının coşkusunu müşterileriyle paylaşmak için 2 ay boyunca sınırsız ve ücretsiz olacak bir WiFi kampanyası başlattıklarını açıkladı. TTNET’in kuruluş günü olan 26 Nisan’da başlatılan 5. Yıl WiFi Kampanyası, Haziran ayı sonuna kadar sürecek.

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, 26 Nisan 2006 tarihinde kurulan şirketin başarıyla geçen 5 yıllık bir süreci geride bıraktığını, bu sürecin yalnızca TTNET için değil, tüm Türkiye için köklü bir değişimin simgesi olduğunu belirtti. Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü; ‘‘TTNET olarak 5. yaşımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Ancak bizim için asıl gurur kaynağı, Türkiye’nin yaşadığı köklü değişimin de bir parçası, hatta dinamolarından biri olmaktır. Bu değişimin vizyonu olarak gördüğümüz bilgi toplumu olma hedefi doğrultusunda, bilginin üretilmesi, paylaşılması ve yayılması süreçlerinde bizzat rol oynamayı çok önemsedik. Bu anlayışla hep, geleceği şimdiden nasıl inşa edebileceğimize odaklandık. Bunu da 5 yıldır Türkiye’de ilkleri hayata geçirmeye ve iletişim dünyasında farklılık yaratan ürün ve servisler sunmaya odaklanarak başardık ’’.

‘‘İnternet servis sağlayıcısı olarak yola çıktık, Türkiye’nin öncü iletişim teknolojileri ve eğlence şirketi olduk ’’

Yola çıktıkları andan itibaren Türkiye’de internetle birlikte anılan şirket olduklarını ifade eden Yılmaz, ‘‘İnternetin ayrıcalıklı dünyasını Türkiye’nin dört bir köşesindeki müşterilerimizle buluşturduk, müşterilerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmak üzere gerek ADLS gerekse WiFi ve 3G hizmetlerimizle interneti günlük hayatın bir parçası durumuna getirdik. Bugün 100 Mbps’lere kadar çıkan internet hızımız ve 6 milyonu aşkın abonemiz bulunuyor. Öte yandan, TTNET üzerinden internet deneyimi yaşayan kullanıcı sayısı ise 30 milyonu aştı. Pek çok ilki hayata geçirerek başarılarla süslediğimiz bu dönemi, yeni bir vizyonla bir adım öteye taşıdık. “TTNET’le Her Şey Mümkün” diyerek yeni bir dönem başlattık. Bugün Türkiye’yi sadece internete bağlamakla kalmıyor, müşterilerimizin tüm iletişim ihtiyaçlarını tek elden karşılama hedefiyle, iletişim teknolojilerinin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sahipleniyoruz’’ dedi.

Yılmaz;“Sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren Web TV hizmetimiz Tivibu Web, genişbant internet bağlantısı üzerinden alıcı aracılığıyla yüksek kalitede yayın yapan IPTV hizmetimiz Tivibu Ev bu dönemin öne çıkan yeniliklerinden oldu. TTNET Mobil markası altında 3G mobil internet ve cep telefonu hizmetlerimizi müşterilerimizle buluşturduk. TTNET Müzik, TTNET Oyun servislerimizle eğlence dünyasının baş aktörlerinden biri durumuna geldik. Dünyada “Dörtlü Servis” olarak tanımlanan, iletişimin ana unsurlarını bir arada ve tek faturada birleştirme dönemini başlattık. Yeni “dijital yaşamda” müşterilerimize “rehberlik” etme misyonu ile hareket ettik.’’ dedi.

RAKAMLARLA TTNET

6,72 milyon ADSL abonesi bulunuyor.
Yüzde 80’i 8 Mbps’a kadar olan hız olanağından yararlanıyor
Yüzde 53’ü limitli Yüzde 47’si limitsiz tarife kullanıyor
Aboneler aylık ortalama 36 TL ücret ödüyor.
Saha Dolabına Kadar Fiber (FTTN) yaklaşık 3 milyon haneyi kapsıyor
Aylık Ortalama 16.8GB veri transferi gerçekleştiriyorlar
2011 yılının ilk çeyreğinde ADSL gelirleri 701 milyon TL’ye yükseldi