TTNET’in yeni genel müdürü finanstan

Tahsin Yılmaz’ın Türk Telekom genel müdürlüğü görevine atandıktan sonra iki aydır boşta duran TTNET AŞ Genel Müdürlük koltuğuna Abdullah Orkun Kaya atandı.

 

Türk Telekomünikasyon A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Kaya ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1998 yılında mezun olan Kaya, iş hayatına Sermaye Piyasası Kurulu’nda (SPK) başladı. SPK’da 6 yıl görev yaptıktan sonra, Massachusetts Institute of Technology – MIT’de (ABD, 2006) işletme alanında yüksek lisans (MBA) yaptı.

MBA sonrasında Londra bazlı olarak Merrill Lynch’te çalışmaya başladı; Banka’nın Borçlanma Araçları ve Stratejik Çözümler bölümlerinde görev aldı ve Nisan 2008′de Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak Türk Telekom Grubu’na katıldı. Abdullah Orkun Kaya son olarak TTNET’te Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

Abdullah Orkun Kaya, Tahsin Yılmaz’ın görevden ayrılmasından sonra şirkette vekatelet genel müdürlük yürüten iki isimden birisiydi. Diğer isim ise Pazarlama’dan sorumlu genel müdür yardımcısı İlker Koçak’tı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.