TTNET kampanyaları bilgisayar pazarını büyüttü

BÜYÜTTÜ!TTNET’in gerçekleştirdiği son dönem işbirliklerinden en dikkat çekeni Dell ile yapılan çalışma oldu. Dell Avrupa Başkan Yardımcısı Amer Husaini, Türkiye’de pazarın yüzde 32 büyüdüğü bir ortamda TTNET işbirliği ile Dell’in yüzde 427’lik büyüme elde etmesinde önemli katkısı olan TTNET’in Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ile bir araya geldi. Husaini, Türkiye’de en hızlı büyüyen bilgisayar markası olduklarını belirterek katkılarından ötürü Tahsin Yılmaz’a “Yılın İş Ortağı” plaketini sundu.

TTNET Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen ziyaret kapsamında konuşan Dell Avrupa Başkan Yardımcısı Amer Husaini TTNET’in kampanyaları ile Türkiye satışlarında büyük ivme kazandıklarını belirterek. IDC 3. Çeyrek verilerine göre pazarın %32 büyüdüğü bir ortamda TTNET işbirliği ile Dell %427 büyüme elde etmiştir. Bizim için çok önemli olan bir diğer gelişme de yıldan yıla 4 kat artış göstererek pazar payımızı yüzde 11’e taşımak oldu. Tüm bu başarılar Türkiye pazarında lider firmalardan arasında yerimizi almamızı sağladı. Bu kapsamda TTNET’in Türkiye’de her kesime bilgisayar ve internet götürmeye yönelik başlattığı bu kampanyanın sektörümüze ve özellikle Dell’e büyük katkıda bulunduğunu büyük bir memnuniyetle gözlemliyoruz. TTNET ile yaptığımız işbirliği neticesinde diğer sektörlerde bile görülmeyen üç haneli büyüme rakamlarına erişmiş olduk. TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz’a büyük katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

TTNET olarak, ihtiyaca uygun ve çok avantajlı çözümler sunarken, sektörün gelişmesini de öncelikli hedefler arasında konumlandırdıklarını belirten TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ise; “Ülkemizin her yerinden ve her kesimden insanın internete erişimini artırmak amacıyla, bu yılın ikinci yarısından bu yana bilgisayar, yazılım ve işlemci üreticileri ile yürüttüğümüz işbirlikleri sonucunda bilgisayar kampanyalarımızı sürekli hale getirdik. Böylece, bilgisayar ve internet sahipliğini herkes için daha kolay ve ucuz hale getirdik. Nisan 2010’dan bu yana telekomünikasyon şirketleri üzerinden yapılan bilgisayar satışlarında yaklaşık yüzde 35’lik artış görülüyor. Bu oran içerisinde TTNET olarak yaklaşık yüzde 90’lık bir payımız bulunuyor.* Bu çerçevede sektörümüz için bu önemli gelişmeye ön ayak olarak, Dell’e ve tüm diğer işbirliğinde bulunduğumuz firmalara katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu