Ana sayfa BT Gündem TTNET uçan internet olmayan yerde mobil internet sunacak

TTNET uçan internet olmayan yerde mobil internet sunacak

151
0

TTNET, Avea ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, GPRS ve EDGE teknolojileri kullanılarak sunulan mobil internet hizmetlerini müşterileri ile buluşturuyor. Böylece TTNET, müşterilerinin ev ve iş yerlerinden yüksek hızlarda ve kalitede bağlandıkları İnternet’i, hem TTNET WiFi servis noktaları hem de mobil internet imkanı ile tamamlamış oldu. TTNET müşterileri artık WiFi, GPRS ve EDGE ile kapsanan her yerden internete bağlanabilir hale geldi. Öte yandan GPRS ve EDGE teknolojileri kullanılarak sunulan mobil internet hizmetinde, Temmuz sonunda 3G teknolojisi de kullanılacak.

TTNET Uçan İnternet kampanyası kapsamında; mevcut ve yeni tüm TTNET müşterileri, 15.99 TL (KDV ve ÖİV dahil) ödeyerek, 24 ay taahhütlü Uçan İnternet Paketi’ni alabilecekler. Bu paket ile TTNET müşterileri Uçan İnternet modemi (3G USB modem) sahibi olacak ve ayda 250 MB mobil internet erişimi ile 600 dakika TTNET WiFi kullanım hakkı elde edecekler. Öte yandan bu kampanyadan yararlanan limitsiz paket sahibi ve taahhütsüz olan TTNET müşterileri; 24 ay TTNET ADSL taahhütü vermeleri karşılığında 6 ay boyunca ADSL faturalarında 7.99 TL indirim fırsatından yararlanabilecekler.

Ancak TTNET zaten her pakette standart abonesine 300 dakika ücretsiz Wi-Fi erişimi sunuyor. 2 TL 19 Kuruş verenler ise 600 Dakika kablosuz internet erişiminden yararlanabiliyor.

TTNET Uçan İnternet Modemsiz kampanyası kapsamında ise tüm TTNET müşterileri 9,99TL (KDV ve ÖİV dahil) fiyatla, yeni alacakları AVEA SIM kartları ile ayda 250 MB mobil Internet ve 600 dakika TTNET WiFi hizmetinden faydalanabilecekler.

Yine burada da kafalarda soru işareti bırakan bir uygulama var.

Belirli bir süre taahhüdünde bulunan abonelerin durumunun ne olacağı?

Hatırlanacağı üzere Türk Telekom’un sunduğu yeni “Esnek ADSL” tarifelerden yararlanmak isteyen aboneler daha önceden bir taahhütte bulunduysa bu yeni tarifelerden yararlanmak için ya taahhüdü bozma cezasını ödemek zorunda kalıyorlar ya da sürelerinin bitmesini beklemek zorunda kalıyorlar.

Şimdi 250 MB EDGE bağlantısı için 24 ay sözleşme imzalayacak olan aboneler de 3G hizmetleri başladığı zaman, 3G’nin sunduğu avantajlı fiyatlardan yararlanamayacaklar. Ya taahhüdlerinden geri dönüp ceza ödeyecekler ya da taahhüdlerinin bitmesini bekleyecekler.

BTDünyası.net olarak tüm okuyucularımıza telekomünikasyon pazarındaki tüm servisler ve fiyatlar yerli yerine oturuncaya kadar herhangi bir taahhüde imza atmamaları konusunda tavsiyede bulunuyoruz.