TTNET WiFi’ya bağlanmak bu kadar kolay olmamıştı

TTNET, genişbant internet alanında yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Artık TTNET WiFi abonesi olsun olmasın herkes, WiFi internet erişim hizmetinin olduğu belirli noktalardan, tek bir doğrulama işleminin ardından internete bağlanabilecek. Bu kolaylığı sağlayan sesli doğrulama sistemi TTNET WiFi hizmetinin ücretsiz sunulduğu kahve zincirleri ve büyük hava alanlarında kullanılabilecek.

Sesli doğrulama sistemini kullanmak oldukça kolay;

ü  Kullanıcı, WiFi hizmetinin ücretsiz sunulduğu herhangi bir noktada internet tarayıcısını çalıştırdığında önüne çıkan TTNET WiFi sayfasından “TTNET Abonesi Değilim” butonuna basarak menüye giriyor.

ü  Açılan pencereye cep telefon numarasını yazıyor.

ü  TTNET tarafından bu numara arandığı zaman, bilgisayarın hoparlöründen gelen doğrulama sesi ile telefon ahizesinden TTNET’in sistemine tanıtılmış oluyor.

ü  Ses telefona gittiği zaman çağrı sonlanıyor ve kullanıcı otomatik olarak internete bağlanıyor.  

TTNET büyük yatırım yaparak 2008 yılında kullanıma sunduğu WiFi internet erişim hizmetini şu anda Türkiye’nin 81 ilinde 7000’den fazla noktada kullanıcılarına ulaştırıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.