TÜBİDER ve TÜBİFED yeni KHK ile açıldı

DÜZELTME DÜZELTME DÜZELTME….23 Temmuz’da yayımlanan 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan, TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği ve TÜBİFED Türkiye Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu bugün yayımlanan 677 sayılı KHK ile açıldı.

Bugün resmi gazetede yayımlanan 15 bini aşkın kamu personelinin ihraç edildiği ve 550 derneğin kapatıldığı 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında kapatılan, bilişim sektörü dernekleri TÜBİDER ve TÜBİFED açıldı.

İlk Kararname ile kapatılmışlardı
23.7.2016 tarihli ve 29779 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan OLAĞANÜSTÜ HAL kapsamında alınan tedbirlere ilişkin olarak 667 sayılı KHK çerçevesinde TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği kapatılan dernekler arasında yer almıştı. Devamında buna bağlı olarak 5.8.2016 tarihli 29792 sayılı Resmi Gazetede 667 sayılı KHK’ye dayanarak Ekonomi Bakanlığı tarafından TÜBİDER İktisadi İşletmesi de kapatılmış ve sahip olduğu ‘’Uluslararası Piyasa Gözetim Yetkisi’’ de ayrıca iptal edilmişti.

Daha sonra yapılan başvurular neticesinde öncelikle “Uluslararası Piyasa Gözetim Yetkisi’’ iade edilmiş, derneğin faaliyetine de izin çıkmıştı.

Bugün yayımlanan yeni KHK ile, TÜBİDER ve TÜBİFED diğer 550 dernekle birlikte açıldı.

  • Haberin daha önceki versiyonunda TÜBİDER ve TÜBİFED’in bir kez daha kapatıldığına ilişkin vahim bir hata yapılmış, Resmi Gazetede’de yayımlanan KHK daha dikkatli okunduğunda, bu derneklerin kapatılmadığı, aksine daha önce kapatılmış 550 dernekle birlikte yeniden açılmasına karar verildiği fark edilmiştir… Yaptığımız vahim hatadan dolayı tüm okuyucularımızdan özür dileriz. 
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu