Tümleşim iletişim Jabber ile yayılacak

Cisco, yeni tümleşik iletişim uygulaması Cisco Jabber’ı duyurdu. TelePresence, anında mesajlaşma (IM), ses ve video, sesli mesajlaşma, masaüstü paylaşımı ve konferans uygulamalarının PC’ler, Mac’ler, tabletler ve akıllı telefonlarda uyumlu bir şekilde kullanılmasını sağlayan Cisco Jabber, çalışanların birbirleriyle tüm cihazlar üzerinden verimli iletişim kurmalarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Şirket veri merkezi ya da bulut ortamı üzerinden iki farklı çalışma modeli ile tümleşik bir istemci uygulaması sunan Jabber ile kullanıcılar, anında mesajlaşmadan ses, video ya da masaüstü paylaşım uygulamasına kolayca ve benzersiz şekilde geçebilir. Ayrıca kullanıcılar bu özelliklere ofisteyken ya da dışarıdayken de erişebilir.

Mac kullanıcılarına bu yaz itibariyle sunulması planlanan Cisco Jabber, Windows, iPhone, iPad, Nokia, Android ve BlackBerry platformları için geliştiriliyor. Jabber ayrıca, Cisco Unified IP Phone, Cisco WebEx MeetingCenter ve Cisco TelePresence gibi video uç birimleri ile entegre olarak da çalışabiliyor. Çalışanlar bu uygulamayı istedikleri lokasyonda ve platformda kullanabildiği için daha hızlı ve etkin bir şekilde işbirliği sağlanıyor. Aynı zamanda Cisco Jabber, endüstri standartlarını kullanarak bir çok farklı üçünçü parti uygulama ile entegre olarak birlikte çalışabilirlik imkanı sunuyor.

Cisco Başkan Yardımcısı ve Tümleşik İletişim İş Birimi Genel Müdürü Laurent Philonenko, “Müşteriler, kullandıkları cihaz ne olursa olsun ses, video ya da anında mesajlaşma konusunda esneklik arayışında. Cisco Jabber ile sunduğumuz gelişmiş yetenekler ve yenilikçi kullanıcı deneyimleriyle bu ihtiyacı karşılıyoruz.” diyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu