Türk CEO’dan ilginç 5G çıkışı

Veon CEO'su Kaan Terzioğlu, üçüncü çeyrek sonuçlarını değerlendirdiği TV programında önceliklerinin 5G değil, 4G hizmetlerinin yaygınlaştırılması olduğunu dile getirdi.

Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Özbekistan, Pakistan, Bangladeş, Kazakistan ve Cezayir’de telekom haberleşmesi hizmetleri sunan VEON’un CEO’su Kaan Terzioğlu önceliklerinin 5G değil, 4G ve dijital hizmetlerin yaygınlaştırılması olduğunu söyledi.

VEON CEO Kaan Terzioğlu

VEON’un üçüncü çeyrek mali sonuçlarını değerlendirdiği CNBC’deki TV programında Terzioğlu’na 5G ile ilgili hedefleri sorulduğunda Terzioğlu “Bizim sorumluluğumuz bir kısım azınlığa 5G hizmetleri sunmak değil, kırsal kesimler de dahil her bir vatandaş için 4G hizmetlerini yaygınlaştırmak” dedi.

İşte Terzioğlu’nun o açıklaması

5G’nin önemini gözardı etmiyorum. Ancak, 5G’nin gereğinden fazla önceliklendirilmesine karşıyım. Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde, birkaç kişi için beş G değil, her vatandaş için dört G getirmek için büyük bir sorumluluğumuz var. Aslında 5G’nin endüstriyel uygulamalarda vaka bazında, proje projede büyük fırsatlara sahip olduğunu görüyorum. Ancak önümüzdeki iki ila üç yıl içinde, 5G’den bahsetmek yerine aktif olarak 4G penetrasyonunu artırmaya yönelik çalışmalar yaptığımızı göreceksiniz. .
Mobil interneti her ülkede kırsal alanlara ulaştırmak, eğitim, sağlık hizmetlerinin verimli bir şekilde sunulmasını sağlamak gibi bir sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum.

Veon Mali sonuçları

Veon’un 2021 üçüncü çeyrek gelirleri yüzde 10 artışla 2 milyar doları açtı. 4G abone sayısı 94 milyona ulaştı. Faiz amortisman ve vergi öncesi karı 900 milyon dolara yükseldi.

Eylül 2029’da Veon Eş CEO’su olarak göreve başlayan Kaan Terzioğlu 30 Haziran 2021’den itibaren şirketteki tek CEO olarak görev yapıyor. Veon, Turkcell’in de ikinci büyük ortağı olan Mikhail Fridman’ın şirketi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu