Türk şirketler CES2023’te İstanbul Pavilyonunda görücüye çıkacak

İstanbul Kalkınma Ajansı organizasyonu ile 52 şirket Tüketici Elektroniği Fuarı CES2023'e katılacak

ABD’nin Las Vegas şehrinde 5-8 Ocak 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2023’te (Consumer Electronic Show), Türk teknoloji girişimcileri için İstanbul Pavilyonu kurulacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), uluslararası pazarlara açılmayı hedefleyen 52  Türk teknoloji girişimcisini Las Vegas’a götürecek.

İSTKA’nın EUREKA Park Fuar alanında kuracağı yaklaşık 260 metrekarelik İstanbul Pavilyonu’nda, tüketici elektroniği alanında yenilikçi ve teknoloji odaklı bir ürünü bulunan ve EUREKA Park kriterlerini karşılayan Türk startuplar yer alacak.

174 ülkeden teknoloji şirketlerinin katılacağı fuarda, Türk startuplar; tarım, sağlık, eğitim ve oyun teknolojilerinden, robotik ve yapay zekaya; insansız sualtı araçlarından, ulaşım, 3D yazıcı ve araç teknolojilerine kadar yeni nesil teknoloji ürünlerini ilk kez tanıtacak.

Türk startuplar dört gün boyunca ürün ve teknolojilerini, sergileme ve müşteri görüşmeleri yapma imkanı bulacak. Türk Hava Yolları da Türk teknoloji girişimcilerine sponsorluk anlaşması kapsamında indirimli bilet temin ediyor.

İSTKA Genel Sekreteri Erkam Tüzgen,

“İstanbul Kalkınma Ajansı olarak 2010 yılından bu yana startuplarımızın global pazarlara açılmalarına yönelik program, proje ve faaliyetleri destekliyoruz. Teknoloji girişimcilerimiz için Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda CES’e ilk kez geçtiğimiz yıl 28 Türk startup’ı götürmüştük. Bu startuplar arasında önemli iş birliklerine imza atan, ilk satışını, ihracatını yapan, yatırım alan firmalarımız oldu. Bu yıl da CES 2023’e katılım ile startuplarımızı uluslararası pazarlarla buluşturmayı, Türkiye ve İstanbul’un teknoloji odaklı ve yenilikçi  girişimcilik alanında taşıdığı potansiyeli tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz. Girişimlerimizin uluslararası ölçekte başarılar kazanması ve İstanbul’un, bölgesinde lider, dünya çapında ise önde gelen girişimcilik merkezleri arasında yer almasına yönelik faaliyetleri desteklemeye devam edeceğiz. ”

CES Fuar alanında bu yıl; dünyanın dört bir yanından robotik ve dronlar, uzay teknolojisi, dijital sağlık, yapay zeka, oyun ve spor , akıllı şehirler, araç teknolojisi, ev eğlencesi, kripto para birimi- NFT’ler ve daha birçok endüstriyi temsil eden 41 farklı teknoloji kategorisinden girişimler sergilenecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu