Türk Telekom 192 metre ile Ankara’nın en yüksek ofis kulesini yapıyor

Türk Telekom, yeni genel müdürlük binasının temel atma törenini Ankara’da gerçekleştirdi. Törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Türk Telekom Grup CEO’su Hakam Kanafani, Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt ve Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu katıldı.

 

Türk Telekom’un yeni genel müdürlük binası, 192 metrelik yüksekliğiyle Ankara’nın en yüksek ofis kulesi olacak. Bina, mimari yapısı, sahip olduğu akıllı bina sistemleri ve çevre dostu özellikleriyle modern mimari anlamında Ankara’ya yeni bir soluk getirecek.  

 

Gayrimenkul yatırımlarını kesintisiz şekilde sürdüren Türk Telekom’un bu alandaki yatırım ve harcamaları, son 6 yılda 1 milyar TL’yi aştı.

 

Türk Telekom Grup CEO’su Hakam Kanafani, törende yaptığı konuşmada grup olarak gerçekleştirilen gayrimenkul yatırımlarına dikkat çekerek; “Bugün temelini attığımız yeni Ankara Genel Müdürlük Binasının, gayrimenkul alanında süregelen yatırımlarımızın güzel bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Türk Telekom Grubu’nun son altı yılda gayrimenkule yaptığı olağanüstü miktardaki yatırımlardan mutluluk duyuyoruz. Bir sonraki adım, faaliyetlerimizin etkinliğinin artmasına yardımcı olacağına inandığımız İstanbul Genel Müdürlük Binamızın inşaatına başlamak olacak. Bu vesileyle, Türk Telekom Grubu’nun değerini her alanda artırmaya yönelik taahhüdümüzü yinelemek isterim” dedi.

 
Projenin önemini vurgulayan Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, şunları aktardı: “Bugün başkentimiz Ankara’ya mimari anlamda değer katacak bir projeyi başlatmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Bu yeni projenin bizim için ayrı bir anlamı ve önemi var. Ankara’nın en teknolojik ve çevreci ofis binalarından birisi olacak yeni genel müdürlük binamız, başkentin sembol binaları arasında yerini alacak. Bina içi yeşil alanlarıyla ve akıllı bina teknolojileriyle farklılaşan yeni binamız, Türk Telekom’un sürdürülebilirlik ve çevreci yaklaşımını başarıyla yansıtacak örnek bir yapı olacak.”
 

Türk Telekom’un Türkiye’nin sadece erişim altyapısına yatırım yapmakla kalmadığını belirten Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, “Şirketimiz hizmet verdiği müşterisi, istihdam ettiği insan kaynağıyla ülkemizin geleceğine yatırım yapmaktadır. Türk Telekom, yurt geneline yayılmış inşaat çalışmalarıyla da Türkiye’nin en önemli inşaat yatırımcılarından biridir. Bu yatırımlarımızı taçlandıran ise bugün burada temelini attığımız yeni bina olacaktır” dedi.

 

Akıllı bina teknolojileriyle tasarımın buluşma noktası

Türk Telekom’un yeni genel müdürlük binası yüksekliği ve tasarımıyla Ankara’nın dikkat çekici binalarından biri olacak. İç bahçe tasarımları, katlardaki yeşil alanları ile yeşil bina konseptinin iyi bir örneği olarak gösterilen bina, aynı zamanda Ankara’nın bina içi yeşil alanına sahip ilk ofis binası olacak. Akıllı bina teknolojilerinin kullanıldığı yapının mekanik ve elektrik tesisatlarının izlenmesi, denetlenmesi, raporlanması ve enerjinin optimum düzeyde kullanılması sağlanacak. Sıcak su temini ve aydınlatma tesisatı otomasyonunda güneş enerjisinden faydalanılacak. Binanın dış ve iç cephe işlerinde de doğal ve geri dönüşümlü malzemelerden yararlanılacak.

 

Yaklaşık 6 bin 300 metrekarelik zemin oturumu bulunan yapının, üç bodrum katı ve zemin üzerinde 33 katı bulunuyor. 54 bin 290 metrekare kapalı alanı bulunan binada toplam bin 500 kişi çalışacak. Genel Müdürlük birimlerinin de yer alacağı binada 550 kişi kapasiteli konferans salonu, fuaye ve çok amaçlı sosyal alanlar da olacak. Binanın 2013 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu