Ana sayfa BT Gündem Türk Telekom’a dört yeni atama

Türk Telekom’a dört yeni atama

57
0

Türk Telekom, bu doğrultuda değişen organizasyon yapısı dahilinde dört yeni atama gerçekleştirdi.Türk Telekom’da geçtiğimiz dönemde açıklanan yeni organizasyon yapısında Genel Müdür Yardımcısı pozisyonları ile birlikte Başkanlık sistemine geçilmişti. Bu yapıya göre yönetim şemasında CEO’ya doğrudan bağlı olarak görev yapan dört Genel Müdür Yardımcısı ve beş Başkan ile, Başkan ve Genel Müdür Yardımcılarına bağlı, hiyerarşik olarak sırasıyla Direktör, Bölüm Başkanı ve Müdürler bulunduğu açıklanmıştı. Türk Telekom, bu yapısı çerçevesinde dört önemli görevde değişiklik ve atamalar gerçekleştirdi:

CEO’ya bağlı Finans Genel Müdür Yardımcısı görevine, 17 yıl Türk Pirelli’de finans üst yöneticisi olarak çalıştıktan sonra Ülker Grubunda çeşitli görevlerde 6,5 yıl üst düzey yönetici görevlerini sürdüren Ersin Topçuoğlu atandı. Daha önce bu görevi yürüten Nazif Burca ise CEO danışmanlığına getirildi.
CEO’ya bağlı İnsan Kaynakları Başkanı olarak atanan Kamil Gökhan Bozkurt kariyerine özel sektörde başlayıp uluslararası bir bankada çalıştıktan sonra, Ziraat Bankası’nda Yurtdışı İlişkiler Daire Başkanlığı görevini sürdürdü. Türk Telekom ailesine katılmadan önce Halk Bankası’nda İnsan Kaynakları ve Uluslararası Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Kamil Gökhan Bozkurt bu görevi esnasında Pamukbank ve Halkbank birleşmelerini yönetmişti.
Türk Telekom’da Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı’na bağlı Pazarlama Direktörü olarak görevlendirilen Erem Demircan, bundan önce Arçelik’te pazarlama alanında çeşitli kademelerde görev yapmıştı. Demircan, Temmuz 2002’den bu yana ise Beko Elektronik’te Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürüyordu. Dış İlişkiler Direktörlüğü’ne ise 1988 yılından bu yana Başbakanlık Kamu Ortaklığı İdaresi ve Özelleştirme İdaresi’nde sırasıyla Uzman, Şube Müdürü ve Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı görevlerini sürdüren Ersin Eroğlu atandı.