Türk Telekom İkitelli’ye fiber optik ağ döşüyor

Türk Telekom İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile bölgede faaliyet gösteren sanayicilere fiber optik altyapı üzerinden genişbant hizmetler sunmak üzere işbirliği protokolüne imza attı. Konuyla ilgili gerçekleşen törene Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak ve Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer katıldı.İkitelli OSB ve Türk Telekom arasında imzalanan işbirliği anlaşması, sanayicilerin haberleşme hizmetlerinde sağlıklı, kesintisiz, sürekli hizmet almalarını sağlayacak, en son teknolojiyi içeren ürünler ile güçlü bir haberleşme altyapısı kurulumunu kapsıyor. Sahip olduğu kapasiteyle en büyük organize sanayi bölgesi olan İkitelli OSB, 27 bin 301 işyerini kapsıyor.

Türk Telekom’dan sanayicilere tam destek

İleri teknolojilere dayalı, modern iletişim ürün ve hizmetleri sağlayarak İkitelli OSB’de faaliyet gösteren işletmelerin rekabet güçlerini artırmalarına destek sağlamayı amaçladıklarını belirten Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer şunları söyledi:

“Kurumsal ve bireysel tüm müşterilerimizin iletişim alanında dünya standartlarında, modern ve en kaliteli iletişim hizmetlerine Türk Telekom aracılığı ile ulaşmaları en önemli hedefimiz. Bunu sağlamak için yatırımlarımızı kesintisiz olarak sürdürüyoruz. En son olarak İkitelli OSB’de imzaladığımız işbirliği ile bu bölgede faaliyet gösteren sanayicilere, iletişim alanında hız ve verim kazandıracağız. Böylelikle burada bulunan müşterilerimizin rekabet güçlerini daha da artırabilmelerinde önemli bir rol üstleneceğimize inanıyoruz. Hayata değer katan yeni ürün ve hizmetler sunmak için yatırımlarımız gelecekte de devam edecek.”

Hedef daha hızlı, kesintisiz ve kaliteli iletişim

Türk Telekom, işbirliği kapsamında İkitelli OSB’de bulunan firmalara fiber optik kablo altyapısı ile erişilmesini sağlayacak. Böylelikle SCADA, Sayaç Otomasyon Sistemleri, CCTV gibi OSB iç uygulamalarını da karşılayabilecek daha kaliteli, daha hızlı, kesintisiz iletişim mümkün hale gelecek. Türk Telekom, sahip olduğu güçlü teknolojik yapısı ile İkitelli OSB’de bulunan firmaların ihtiyaçlarına göre en son teknolojileri ve fiber optik altyapı üzerinden genişbant hizmetlerini (Metro ethernet, ISDN PRI, TTVPN gibi) sunacak. Ayrıca protokol kapsamında yeni çıkarılacak hizmetlerin öncelikli olarak sanayi bölgelerinde altyapısının tamamlanması hedefleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu