Ana sayfa BT Gündem Türk Telekom’un araç takibini Mobiliz yapacak

Türk Telekom’un araç takibini Mobiliz yapacak

113
0

Mobiliz, Türkiye’nin en büyük araç takip sistemi ihalesini kazanarak Türk Telekom ile önemli bir sözleşme imzaladı. Telekomünikasyon pazarının lideri Türk Telekom (TT) teknoloji altyapı yatırımlarına devam ederken, artık sahadaki başlangıçta 5 bin, yıl sonuna kadar 7.400 aracının takibini ve yönetimini Mobiliz teknolojileri ile gerçekleştirecek. Bir defada en fazla mobil veri biriminin satın alımına konu olan bu dev ihale, aynı zamanda Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen “Mobil İş Yönetimi” sistem çözümü ile de Mobiliz’in farkını ortaya koyuyor. En son nesil teknolojinin kullanılacağı sistem, TT’nin mobil operasyonlarını detaylı izleme, kayıt altına alma ve ileri raporlama özelliklerine sahip olacak ve TT tarafından geliştirilmiş olan TTMap (Türk Telekom Motorlu Araçlar Projesi) ile entegrasyon sonucu iki sistem arasında otomatik veri alışverişi gerçekleştirilecek. Bu entegrasyon sayesinde görev atamaları “Mobiliz Yeni Nesil Mobil Takip ve Yönetim Sistemi” üzerinden takip edilebilecek, kayıt altına alınarak raporlanabilecek ve bu sayede verimlilik artışı sağlanacak.
Mobil iş çözümü
Türk Telekom, yıl sonuna kadar araç sayısı 7.400’e ulaşacak filosunu izlemenin yanı sıra saha personeline “İşgücü Yönetimi ve Saha Takip Projesi” kapsamında dağıtılacak BlackBerry’lerin sisteme entegrasyonu ile de iş verimliliğini vehizmet kalitesini artırmayı hedefliyor. Böylece hangi personelin tam olarak nereye, hangi lokasyona gittiği, orada ne kadar kaldığı, bir sonraki yönlendirme için ne zaman ayrıldığı gibi bilgiler sistem üzerinden takip edilebilecek.
Servis personeli, servis vereceği il, ilçe, mahalle, cadde, sokak, santral binası, dağıtım kutusunu PDA’den seçerek, gideceği güzergah cihaz ekranında görünecek ve kendi bulunduğu lokasyonu da aynı sayısal harita ekranında izleyebilecek.
TT, “haTTa Çözüm” ve “Filo Takip ve Yönetim Sistemi” projelerinin hayata geçirilmesi ile müşteri memnuniyetini daha da artırmayı hedefliyor.