Türk Telekom yeni tarifelerden çark ediyor

Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan’ın talimatıyla ADSL’de 256KB hızında yeni abone kabulüne tekrar başlanmak üzere Telekomünikasyon Kurumuna başvuruda bulunuldu.Türk Telekom’un 1 Kasım’da uygulamaya koyduğu yeni tarifelerinde aylık 49 YTL’ye sunulan limitsiz 256KB hızındaki ADSL hattı başvuruları kaldırılmış, kullanıcılar sadece 512KB hızındaki hatlar için başvuruda bulunabiliyorlardı. Limitsiz 512 KB hızındaki hattın aylık ücreti ise 99 YTL.

Türk Telekom yetkililerinin verdiği bilgiye göre ülkemizdeki 1 milyonun üzerindeki ADSL kullanıcılarından yüzde 90’ı limitli ADSL aboneliğini kullanıyor. Bu kullanıcılardan sadece binde 7’si limit aşım ücreti ödüyor. Yani günlerdir Türk Telekom’a yöneltilen eleştiriler ve tepkiler Türk Telekom yetkililerince yersiz.

Ayrıca Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan’a göre Türkiye’deki ADSL bağlantı ücretleri Avrupa ile pek fazla bir farklılık göstermiyor. Mayıs ayında Alman Deutcshe Telekom’un yayınladığı yeni tarifeye göre Almanya’da ADSL kullanıcıları 6 Megabitlik bağlantı için ( 256KB’ın 24 katı) 24.99 Euro yaklaşık 45 YTL ücret ödüyor. Türkiye’de ise 256 KB bağlantı ücreti 49 YTL’den satılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.