Türk Telekom yönetim yapısı değişti

Türk Telekom, stratejik hedefleri doğrultusunda yönetim yapısında değişikliğe gittiğini duyurarak, yönetim kadrosuna atanan yeni isimleri açıkladı

Türk Telekom, stratejik hedefleri doğrultusunda yönetim yapısında değişikliğe gittiğini duyurarak, yönetim kadrosuna atanan yeni isimleri açıkladı.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada şöyle denildi

Şirketimizin stratejik hedefleri doğrultusunda, rekabet gücümüzü ve çevikliğimizi artıracak, sürdürülebilir büyüme ve karlılık odağımızı güçlendirecek bir yapı oluşturmak amacıyla Türk Telekom Grubu organizasyon yapısında değişiklikler yapılmıştır.
• Önceki organizasyonda mevcut olan Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığı, yeni yapıda Network Genel Müdür Yardımcılığı ve BT Genel Müdür Yardımcılığı olarak yapılandırılmıştır. BT Genel Müdür Yardımcısı olarak Durmuş Ali Taşkın atanmıştır.
• Toptan Satış Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Yıldırım, Türk Telekom International Genel Müdürü olarak atanmıştır. Toptan Satış Genel Müdür Yardımcılığı’nın ismi Toptan Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığı olarak değiştirilmiştir. Toptan Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı olarak Gökhan Evren atanmıştır.
• Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, Türk Telekom International Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak Osman Çolak atanmıştır.
• Mevcut yapıda direktörlük olarak yönetilen; Strateji, Yatırım ve İş Planlama, Program ve İştirak Yönetim Ofisi ve CEO Ofis Direktörlükleri kaldırılmıştır. Strateji, Yatırım ve İştirak Yönetimi Başkanlığı oluşturulmuştur. Strateji, Yatırım ve İştirak Yönetimi Başkanlığı’na Ahmet Kamil Gençel atanmıştır.

Türk Telekom Yönetiminde yeni isimler

Durmuş Ali Taşkın

Ali Taşkın İstanbul Teknik Üniversitesi “Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği” bölümünden 1991
yılında mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına Türk Telekom’da (o günkü ismiyle PTT) başlamış,
1996 yılına kadar çeşitli projelerde görev almıştır. 1991-1992 döneminde İstanbul Üniversitesi’nde
“Yönetimde Muhasebe ve Finansal Kontrol” master programına katılmıştır. Askerlik görevi sonrası, 1996-
1998 yılları arasında Turkcell ve Netaş’ta çalışma hayatına devam eden Taşkın 1998 sonunda ABD’ye
gitmiş, 2003 yılına kadar LCC Int, Nortel Networks, Comsearch firmalarında teknoloji alanında yöneticilik
yapmıştır. Bu dönemde Strayer Üniversitesi’nde “Pazarlama” ve “İnsan Kaynakları Yönetimi” üzerine
master dersleri de almıştır. 2003 yılında Türkiye’ye dönerek Türk Telekom’un GSM şirketi Aycell (Avea)‘e
Network Planlama, Kurulum ve Optimizasyondan sorumlu Direktör olarak katılan Ali Taşkın, Aycell – Aria
birleşmesinde aktif görev almış, birleşme sonrası Avea’da Network Performans ve Kalite Direktörü, Proje
Yönetim Ofisi Direktörü görevlerini üstlenmiştir. 2007 yılında Arnavutluk’ta GSM operatörü Eagle
Mobile’ın kurucu Genel Müdürü olarak başladığı görevini 2011 yılına kadar sürdürmüştür. 2011-2013
döneminde Türkiye ve Balkanlarda e-Devlet, Telekom ve Enerji projeleri odaklı yönetim danışmanlığı
yapmıştır. 2013 yılında İş Bankası grubuna katılarak 2018 yılına kadar İşNet’de Teknoloji, Operasyon ve
Strateji’den sorumlu Direktör olarak görev almıştır.
Nisan 2019’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) danışman olarak göreve başlayan Ali
Taşkın, Ağustos 2019’da PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş ’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış, Aralık
2020’den itibaren Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş.’de
Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini de yürütmektedir. Ali Taşkın evli ve iki çocuk babasıdır.

Gökhan Evren

Gökhan Evren, 2000 yılından itibaren özel sektörde yazılım mühendisi olarak görev yaptıktan sonra, Ekim 2001’de girdiği Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda tarifeler, rekabet, tüketici hakları, bilgi teknolojileri vb. dairelerde bilişim uzmanı ve başuzman görevlerinde bulunmuş, 2014 yılından itibaren müdür, daire başkanı ve Kurum Başkan Yardımcılığı görevlerinde regülasyon, denetim ve siber güvenlik çalışmalarını yönetmiştir.
BTK bünyesinde Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nin (USOM) kurulması, zararlı yazılım ve dijital analiz laboratuvarlarının oluşturulması, yerli ve milli siber güvenlik yazılım ve sistemlerinin geliştirilmesi, siber tehdit istihbaratı kabiliyetlerinin kazandırılması, ülke genelinde siber güvenlik yapılanmasının oluşturulması ve kapasite inşası süreçlerini yürütmüştür.
2018 yılından itibaren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda Haberleşme Genel Müdürü olarak görev yapmış, evrensel hizmet mobil altyapı ve şebekelerinin genişletilmesine yönelik projeleri hayata geçirmiştir. Aynı zamanda Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nde (ITU) Siber Güvenlik Çalışma grubu başkan yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Osman Çolak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden 2001 yılında mezun olmuştur. 2008 yılında TTNET A.Ş.’de Muhasebe Uzmanı olarak başladığı kurumsal çalışma hayatı öncesinde çeşitli firmalarda muhasebe ve mali danışmanlık alanlarında çalışmıştır.
TTNET A.Ş.’de kurumsal fonksiyonların yapılandırılması sürecinde birçok projede yer almış, Finans biriminde çeşitli yöneticilik pozisyonlarından sonra Türk Telekom Grubu entegrasyonuna kadar Satış Finansı ve Fraud Kontrol Direktörlüğü ve CEO Ofis direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur.
Entegrasyon sonrasında Satış fonksiyonunda çeşitli departmanlarda yöneticilikler yaptıktan sonra, Türk Telekom Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcılığı fonksiyonunda Kanal Operasyonları Direktörlüğü ve Satış Geliştirme Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir.
Eylül 2021’de üstlenmiş olduğu CEO Ofis Direktörlüğü görevini halen sürdürmekteydi.

Ahmet Kamil Gençel

Ahmet Kamil Gençel, İstanbul Kültür Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezuniyetinin ardından aynı üniversitede MBA eğitimini tamamladı. Kariyerine Avea’da Regülasyon Stratejisi biriminde başladı. Mobil numara taşınabilirliği, 3G ihale süreci gibi kritik süreçlerde aktif görev aldı. Ülkemizin Telekomünikasyon sektörünün Liberalleşmesi sürecinde pazardaki işletmeci sayısının hızla arttığı dönemde Operatörler Arası İlişkiler ve Toptan Hizmetler Müdürü olarak görev yaparak sektörde stratejik bir rol üstlendi.
Ahmet Kamil Gençel, bu görevinin ardından Türkiye Radyo Televizyon Kurumu TRT’de, Strateji&PMO Direktörü olarak görev yapıp TRT’nin yeni dönemdeki strateji ve iş planlarının hazırlanmasını, Kurumsal Dönüşüm sürecini, TRT World’ün kurulması sürecini yönetip, TRT’nin dijital VOD platformunun ve oyun dikeyinin oluşması sürecinde aktif rol aldı. Şirketimize katılmadan önce ise TRT Strateji & Dijital Ürünlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu