Türk Telekom’da Dehşan Ertürk ayrıldı, yerine Hakan Dursun geldi

Türk Telekom'da Avea, TTNET ve Türk Telekom markalarının birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan yeni yapıda, üst yönetim ekibinden ayrılan ikinci isim Dehşan Ertürk oldu.

Türk Telekom’da Avea, TTNET ve Türk Telekom markalarının birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan yeni yapıda, üst yönetim ekibinden ayrılan ikinci isim Dehşan Ertürk oldu.
Avea Pazarlama Müdürlüğü görevini yürütürken, Türk Telekom’da entegrasyon çalışmaları kapsamında, üst yönetimlerin birleştirilmesi sonucu Aralık 2014’ten itibaren Türk Telekom Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Dehşan Ertürk, 11 Mart 2016 itibarıyla görevinden ayrıldı. Daha önce de Saha Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Fikret Karaman, emekliye ayrılarak görevini bırakmıştı.Türk Telekom’dan, kamuoyuna yapılan açıklama şu şekilde
Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcımız Dehşan Ertürk bugün itibarıyla Türk Telekom Grubu’ndaki görevinden istifa etmiştir. Hakan Dursun derhal geçerli olmak üzere Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.
Hakan Dursun’un, Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak sahip olduğu mevcut görev ve sorumluluklar, Fırat Yaman Er tarafından üstlenilecektir. Fırat Yaman Er halihazırdaki görev ve sorumluluklarına ek olarak, Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekâleten sürdürecektir.
HAKAN DURSUN KİMDİR?
Türk Telekom Grubu strateji fonksiyonuna, Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak liderlik etmiştir. Bu görevinden önce Türk Telekom Grup CEO Danışmanı olarak grubun yönetim kurulları ve yönetim takımları ile yakın çalışmalar yapmış, stratejik önceliği olan birçok konuda aktif görev almıştır. Hakan Dursun, kariyerine stratejik yönetim danışmanlığı alanında The Boston Consulting Group (BCG) İstanbul ofisinde başlamış, yine aynı şirketin New York ofisinde danışmanlık kariyerine devam etmiştir. Finans, enerji ve bankacılık başta olmak üzere farklı sektörlerde birçok önemli projeye imza atan Hakan Dursun, daha sonra danışmanlık kariyerine Türkiye ve Orta Doğu’da, Booz Allen Hamilton ve Delta Partners şirketlerinde çalışarak devam etmiştir. Bölgenin önde gelen telekom operatörlerinin stratejilerinin belirlenmesinde ve yeniden yapılanmalarında öncü rol oynamıştır. Danışmanlık kariyerini takiben, British Telecom (BT)’da Türkiye ve Akdeniz ülkelerinden sorumlu bölge direktörlüğü görevini üstlenen Hakan Dursun, yöneticilik yaptığı yıllar boyunca strateji, transformasyon, teknoloji ve ticari alanlarda bölgenin önde gelen telekom operatörleriyle birçok başarılı proje ve işbirliğine imza atmıştır. Hakan Dursun, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olmuş, daha sonra yine aynı üniversitede işletme yüksek lisans (MBA) eğitimini yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır.

 

Dehşan Ertürk istegelsin CEO’su oldu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu