Türk Telekom’da yeni dönem CXO’lardan ikisi açıklandı

Türk Telekom’da Rami Aslan’dan sonra yeniden göreve gelen Paul Doany’nin çalışma arkadaşlarından ikisinin ataması yapıldı. Şükrü Kutlu eski görevine, Cengiz Doğan da CIO’luğa getirildi.Türk Telekom grubunda yapılan atamalarda, Şükrü Kutlu, 2014 yılında ayrıldığı İnsan Kaynakları ve Regülasyon Başkanlığı görevine yeniden atandı. Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ile birlikte FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve uzun süre gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakılan, Coşkun Şahin’den boşalan Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna ise Cengiz Doğan atandı.
Halen Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ramazan Demir, Özel Projelerden Sorumlu CEO Danışmanı olarak atanırken, mevcut İnsan Kaynakları’ndan sorumlu genel müdür yardımcısı Bahattin Aydın ise görevinden ayrıldı.
Şükrü Kutlu Kimdir?
sukrukutluŞükrü Kutlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1991 yılında mezun olduktansonra yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalında tamamladı.

İş hayatına 1992 yılında Sayıştay Başkanlığı’nda Denetçi Yardımcısı olarak başlayan Şükrü Kutlu, çalıştığı süre içerisinde Denetçi ve Baş Denetçi unvanlarıyla merkezde ve ilgili kurumların faaliyet gösterdiği bölgelerde, yerinde denetim görevini ifa etti.

Kutlu, 2003 yılında Türk Telekom A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Türk Telekom’da görev yaptığı 12 yıl boyunca İnsan Kaynakları, Regülasyon ve Destek Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak birçok başarılı projeyi hayata geçirdi. Özellikle Türk Telekom’un özelleştirilmesinden sonra insan kaynakları dönüşüm ve değişim projeleriyle, şirket organizasyon yapısının segment ve verimlilik odaklı olarak yeniden tasarlanması ve uygulamaya alınması, işgücü dönüşümü projesi kapsamında çalışan sayısının azaltılması, performans bazlı insan kaynakları sistemine geçilmesi, kariyer yönetim sisteminin uygulanması gibi onlarca başarılı projeye liderlik etti.

Özelleşen ve tekeli kaldırılan Türk Telekom’un rekabete ve regülasyona uyum sağlaması süreçlerini yönetti. Ayrıca Türk Telekom’un destek hizmetlerinin maliyetlerinin düşürülmesinde ve gayrimenkullerinin değerlendirilmesinde hayata geçirdiği optimizasyon projeleriyle şirketin kârlılığının devamında önemli rol oynadı.

Bunun yanı sıra 2003-2014 yılları arasında şu görevleri de yürüttü:

–       Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Yönetim Kurulu Üyeliği,

–       TÜRKSAT Uydu ve Haberleşme A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği,

–       Türkiye Kamu İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği,

–       Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği,

–       Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı,

–       Türk Telekom Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlığı

Şubat 2015’te Gübretaş genel müdürlüğüne atanan Kutlu, Nisan 2016’da bu görevden ayrıldı.
Profesyonel yöneticiliğin yanı sıra Avukatlık, Noterlik ve Yeminli Mali Müşavirlik belgelerine sahip olan Şükrü Kutlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Türk Telekom tarafından kamuoyu aydınlatma platformuna yapılan açıklama şöyle

  • Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı olarak Cengiz Doğan atanmıştır.
  • İnsan Kaynakları ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak Şükrü Kutlu atanmıştır.
  • Şirketimiz İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın görevinden ayrılmıştır.
  • Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ramazan Demir Özel Projelerden Sorumlu CEO Danışmanı olarak atanmıştır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.