Ana sayfa BT Gündem Türk Telekom’dan Saudi Telecom CEO’luğuna

Türk Telekom’dan Saudi Telecom CEO’luğuna

125
0

Türk Telekom ve Avea’nın yönetim kurulu üyelerinden Khaled Biyari 27 Nisan itibariyle Türk Telekom’un dolaylı ortaklarından Saudi Telecom’un CEO’su olarak görev yapmaya başlayacak.Saudi Telecom 2014 yılı mali sonuçları ile birlikte yeni CEO’sunu da açıkladı. 27 Nisan’dan geçerli olmak üzere şirketin kıdemli teknoloji ve operasyon başkanı olarak görev yapan Dr. Khaled Biyari Saudi Telecom’da CEO koltuğuna oturacak.

Dr. Khaled Biyari, Saudi Telecom’un dolaylı olarak ortağı bulunduğu Türk Telekom ve Avea’da da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Byari’nin yeni görevini devraldıktan sonra bu iki koltuğu boşaltıp boşaltmayacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Dr. Khaled Byari Kimdir? 

Dr. Khaled Biyari

 

Dr. Khaled Biyari, STC Grubu Teknoloji ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. STC’ye katılmadan önce Dr. Biyari, Advanced Electronics Company (AEC) firmasında Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev yapmıştır. AEC’den önce, 1990-1995 yılları arasında Kral Fahd Petrol ve Maden Üniversitesi (KFUPM) Elektrik Mühendisliği Bölümünde İletişim Sistemleri profesörü olarak çalışmıştır. Çeşitli ulusal ve mesleki komite üyeliklerinin yanı sıra, Bakanlar Kurulu tarafından Elektrik ve Kojenerasyon Düzenleme Kurumu (ECRA) yönetim kurulu üyesi olarak atanmıştır. Dr. Biyari, 1990 yılında Los Angeles, ABD’de bulunan Güney Kaliforniya Üniversitesi (USC) Elektrik Mühendisliği bölümünden “İletişim Sistemleri” alanında doktora derecesi ve Akademik Başarı Ödülü almış; lisans ve yüksek lisansını ise 1983 ve 1985 yıllarında aynı alanda KFUPM’de tamamlamıştır.