Türk yazılımcıdan Sosyal Ağlara değişik bakış açısı

Bugüne kadar Türkiye’den başlayarak Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Azerbeycan, Bolivya, Paraguay, Dominik Cumhuriyeti, Pakistan, Bangladeş ve Hindistan’ın da aralarında bulunduğu 35 ülkede, 16 dilde, çözümlerini yaklaşık 300 milyon abone ile buluşturan Defne, yeni ürünlerini ilk kez Mobile World Congress’de tanıtarak farklılığını ön plana çıkarttı.

Defne’nin çözümleriyle Dünya, çağın hızına ayak uyduracak…

Katma değerli servisler alanında çözümler sunan Defne, GSMA Mobile World Congress’de Outbound IVR & Campaign Management Platform, Bulk Messaging Platform gibi Mobil Pazarlama çözümlerinin yanı sıra, günümüzün trendi “Sosyal Medya”ya yönelik çözümlerini de sundu. Sosyal Medya alanında Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine sesli mesaj veya text mesaj bırakma ve alma imkanı sunan Social Media Services Gateway çözümü ile smart phone sahibi olmayan aboneler de rahatlıkla bu servis aracılığıyla mobil ortamda Sosyal Medya sitelerini kullanabilecekler. Oldukça yenilikçi ve iddialı olan bu servis, GSMA Mobile World Congress’de Dünya’nın en büyük operatörlerinin yanı sıra abonelerin de yoğun ilgisiyle karşılandı.

Defne ayrıca abone yurtdışında roamingte iken çok daha uygun ücretlerle konuşturmayı sağlayan Seamless Roamer Callback çözümünü ve Auto CallBack gibi ulaşılamayan abonelere ulaşılabilir olduğu durumda, otomatik olarak çağrı yaparak çağrıyı tamamlayan oldukça yenilikçi başka bir çözümünü de Barselona’da tanıttı.

Tüm dünyada mobil operatörler tarafından, belirli çözümlerde öncelikli olarak tercih edilen bir çözüm sağlayıcı olmayı hedeflediklerini belirten Defne Bilgi İşlem Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Haliloğlu, Dünya’nın gündeminde oldukça büyük yer alan sosyal medyanın 2013 yılında Defne’nin de projeleri arasında yerini aldığını vurguladı. Haliloğlu, yedi yıldır GSMA’e katıldıklarını, görüşmelerinin büyük oranda çözüm ortaklığına dönüştüğünü, geçen yıllarda Sri Lanka, Tacikistan, Kuzey ve Güney Afrika, Asya ve Pasifik bölgesini kapsayan  ülkelerle iş bağlantıları gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Haliloğlu, bu yıl da GSMA Mobile World Congress’de Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetlerinin yanı sıra Dominik Cumhuriyet’i ile de görüşmelerini iş ortaklığına çevirme yolunda ciddi adımlar attıklarını belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.