Ana sayfa BT Gündem Türkçe e-kitap gelecek kitap fiyatları düşecek

Türkçe e-kitap gelecek kitap fiyatları düşecek

76
0

İdefix.com Genel Müdürü Mehmet İnhan yaptığı konuşmada, iki gün sonra idefix.com’dan elektronik kitap satışına başlayacaklarını, bunun, ”internet için küçük, ama yayıncılık dünyası için büyük bir adım” olduğunu söyledi.
Açılış kampanyası çerçevesinde satın alınan her cihazla 26 adet kitabın hediye olarak dağıtılacağını bildiren İnhan, kampanyaya kitaplarla destek veren Can Yayınlarına teşekkür etti.

Bir süredir üzerinde çalıştıkları projenin Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ve TÜBİTAK tarafından da kabul edildiğini belirten İnhan, şunları söyledi:

”Vizyonumuz, herhangi bir cihazdan bağımsız olarak yayınevlerinin eserlerini, her türlü cihaz üzerine korumalı, güvenli bir şekilde aktarmak. Şuna inanıyoruz, sektör; yazar, yayınevi, dağıtımcı ve nihayet okuyuculardan oluşuyor. Bu teknoloji, yazar-okuyucu arasındaki mesafeyi kısaltıyor. Biz yayınevleriyle birlikte bu politikaları gerçekleştirmekten yana olduk. Yayınevlerine gerekli eğitimi vereceğimiz gibi kendi bünyemizde bir birim oluşturduk, burada yayınevlerine gerekli katkıyı vermeye devam edeceğiz. İdefix.com, 11 yıldır yayıncılık sektöründe faaliyet gösteriyor. 11 yıldır nasıl çalıştıysa dijital yayıncılıkta bu öncülüğünden sonra da aynı ilkelerle çalışmaya devam edecek. Başka ülkelerde teknoloji geliştiren aktörler daha dayatmacı olabiliyorlar. Biz aşırı fiyat rekabeti ve sermaye gücüyle yayıncılıkta değer çökertilmesinden yana olmayacağız. Bütün aktörlerle işbirliği içinde bunu aşmak istiyoruz.”