Turkcell: 5G’de dünya standarlarının oluşmasına yön veriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “4G’ye gerek yok. 5G’ye geçelim” çıkışından sonra Turkcell de bir açıklama yaparak 5G’de dünya standartlarının oluşturulmasına katkı sağladıklarını söyledi.Turkcell yaptığı yazılı açıklamada şu mesajı paylaştı

Turkcell olarak, ülkemizin her köşesinde en hızlı ve en kolay şekilde iletişim sağlamak ve böylece bilgiye erişimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak en büyük hedefimiz. Bu motivasyonla bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güçlü 3G altyapısını kurduk ve 3G hızını 3 kat artırarak bugün dünyada sunulan en yüksek 3G hızı olan 63,3 Mbps’i sunabilen ilk ve tek operatör olduk.

4G’de yaklaşık 5 yıldır yaptığımız testlerle bu teknoloji ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlarken, 5G hazırlıkları kapsamında da yönetim kurulunda yer aldığımız NGMN (Next Generation Mobile Networks)  çatısı altında Türkiye’yi temsil eden tek operatör olarak gelişmeleri yakından takip ediyor, bu konuda dünya standartlarının oluşmasına yön veriyoruz. Bu alandaki öncülüğümüzü ve yeni nesil mobil iletişim teknolojilerini Türkiye ile tanıştırma konusundaki liderliğimizi 5G’de de sürdüreceğiz. 

Yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da ülkemizi başarıyla temsil eden bir Türkiye  markası olarak, ülke menfaatlerine hizmet eden her hamleye var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz. Bu vizyonla her zaman daha çok çalışmaya ve daha büyük sorumluluklar almaya talibiz. Çünkü ülkemizin daima en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz.

 

Yeni Genel Müdür de destekliyor

turkcell-genel-mudurlugu-icin-kimlerin-adi-geciyor-77761-29012015120808Turkcell’in çiçeği burnunda genel müdürü Kaan Terzioğlu da, Cumhurbaşkanının 5G açıklamalarının hemen ardından sosyal ağlarda paylaştığı mesajında açıklamayla aynı paralelde cümlelere yer vermişti.
İşte Kaan Terzioğlu’nun Twitter Mesajı

Daha çok çalışmaya, daha büyük sorumluluklar almaya talibiz, Türkiye en iyisine layık.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu