Turkcell, abone sayısı 21 milyona dayandı

Turkcell, yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe oranla yüzde 6 artış kaydederek 19,7 milyon olan toplam abone sayısını 20,9 milyona yükseltti. Turkcell’in yılın nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayan ikinci çeyrek sonuçlarına göre şirket bu dönemde 1.186.000 net yeni abone kaydetti. 678.000 net yeni abonenin kaydedildiği bir önceki döneme kıyasla yeni dönemde abone alımında yüzde 75 oranında bir artış gerçekleşti. İkinci çeyrekte faturalı hatlarda abone sayısı yüzde 2 artarak 5 milyona ulaşırken, ön ödemeli hatlarda ise yüzde 7 artış göstererek 15,9 milyona ulaştı. Abone kaybını engellemeye yönelik aktiviteler ve bağlılık programları Turkcell’in abone sayısı artışının beklentiler paralelinde gerçekleşmesine yol açtı.

Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar yaptığı açıklamada, Turkcell’in müşteri odaklı yaklaşımı paralelinde geliştirilen kitlesel sadakat programları ve farklı müşteri gruplarına göre farklılaştırılmış hizmet anlayışı sayesinde 20 milyon abone seviyesinin geçildiğini kaydederek söz konusu dönemdeki uygun piyasa koşullarının da abone artışına olumlu etkileri olduğunu ve 2004 yılının devamı için olumlu beklentilerini sürdürdüklerini vurguladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.