Ana sayfa BT Gündem Turkcell aboneleri arayana müziği Huawei ile dinletecek

Turkcell aboneleri arayana müziği Huawei ile dinletecek

131
0

Turkcell, dünyanın sayılı operatörlerine yeni nesil telekomünikasyon çözümleri sağlayan Huawei Teknoloji ile “ Ring Back Tone (RBT)” anlaşması imzaladı. Turkcell’in şu andaki 3 milyondan fazla RBT abonesi, Huawei’nin TELLIN-CRBT sistemi (RBT Plus) ile RBT hizmeti almaya başlayacak.Turkcell Servis ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar “Müşterilerimizin beklenti ve taleplerine çok daha iyi bir şekilde cevap vermek için, daha fazla aboneye hizmet verebilen yüksek kapasiteli sistemler kullanmak istedik” dedi. Bu anlamda Huawei’nin TELLIN-CRBT çözümüyle, mevcut olan ağ üzerinde yapılan asgari iyileştirmelerle hızlı yayılımı ve yüksek kaliteli uygulama ve kişiselleştirilmiş hizmetleri sağladığını belirti.

RBT Plus, abonelerin çağrılarının cevaplandırılmasını beklerken müzik, ses gibi tercih edecekleri tonları belirlemelerine imkan veriyor. Abone bu servis sayesinde hangi tonu ne zaman ve ne şekilde çalacağına kendisi karar veriyor. WAP, SMS ve IVR üzerinden kontrol edilebilen bu servisler ile seçilen melodiler sürekli güncellenerek arayana zengin ve güzel bir deneyim sunuyor.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Tang Qibing, Turkcell ve Huawei’nin birlikte çalıştığı bu ilk projede Huawei’nin 12 elemanının aktif rol aldığını; projenin başarılı bir şekilde hayata geçmesiyle her iki taraf arasında da karşılıklı güvenin inşa edildiğini belirtti. Bundan sonra da Turkcell’e aynı şekilde en iyi servis ve çözümler sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Huawei’nin TELLIN-CRBT sistemi, bu sene Temmuz ayı sonuna kadar dünyanın top 10 operatöründen 5’inin ve ilk 50 operatöründen 16’sının da yer aldığı 60 ülkede, 80 operatör ile 200 milyon aboneye ulaşmış olacak