Turkcell açıklara yelken açtı

Turkcell, büyük yolcu gemilerinde kablosuz iletişim hizmeti sunan MCP Norway’le yaptığı anlaşmayla abonelerinin uluslararası dolaşım hizmetlerinden yararlandığı alana açık denizleri de dahil etti. Uluslararası Dolaşım Ortakları sayısı açısından dünyanın önde gelen operatörleri arasında bulunan ve Türkiye’de liderliğini koruyan Turkcell, abonelerine okyanuslarda da uluslararası dolaşım yapabilme imkanı sağlayacak şekilde sınırlarını genişletti. Büyük yolcu gemileri, vapur, feribot gibi ulaşım araçlarında, denizcilik uydu servis sağlayıcıları aracılığıyla küresel kapsama alanı sağlayan, uluslararası bir operatör olan Norveç merkezli MCP’nin, Uluslararası Dolaşım Ortaklığı’nı gerçekleştirdikleri ilk Türk GSM operatörü Turkcell oldu.

MCP Norway ile imzalanan anlaşma sayesinde tüm Turkcell faturalı hat aboneleri, MCP’nin hizmet verdiği Avrupa sularında, Uzak Doğu sularında ve Pasifik Okyanusu’nda GSM ses ve SMS hizmetlerinden yararlanabilecekler. 2005 yılı içerisinde, MCP’nin dünya çapında tüm okyanusları kapsama alanlarına alma hedeflerini gerçekleştirmeleriyle Turkcell aboneleri de bu bölgelerde Uluslararası Dolaşım yapma imkanı bulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.