Turkcell çağrı merkezi ile bankacılığa el attı

Diyarbakır ve Erzurum Çağrı Merkezleri ile Doğu’ya ilk teknoloji yatırımını yapan Turkcell Global Bilgi, şimdi de Doğu Karadeniz’in sınır şehri Artvin’de yeni bir çağrı merkezi açtı. Yeni çağrı merkezinin açılışı, 18 Ekim Salı günü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin Valisi Necmettin Kalkan, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Turkcell Global Bilgi İş Geliştirme ve Yeni Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Engin Utkan’ın katılımıyla gerçekleşti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin Çağrı Merkezi’ni gezdiği sırada, kulaklıkları takarak bir Halkbank müşterisine çağrı gerçekleştirdi.

 

Ciliv: “Büyük gayretle Türkiye’ye yatırım yapmaya devam ediyoruz”

 

Yerel yönetimin, halkın ve basının yoğun ilgisiyle açılan çağrı merkezinin açılış töreninde konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, iyi niyetle ve büyük bir gayretle Türkiye’ye teknoloji yatırımı yapmaya devam ettiklerini söyledi. İnsanların ve kurumların hayatında teknolojiyle fark yarattıklarını söyleyen Süreyya Ciliv, “Doğuya ilk büyük teknoloji yatırımlarını Erzurum ve Diyarbakır çağrı merkezlerimizle yaptık. Türkiye’nin Turkcell’i olarak müşterilerimize en iyiyi sunma çabasındayız. Bugün bölgenin en büyük işverenlerinden olan Turkcell Global Bilgi’nin gelişimini görmek hepinizi gururlandırıyor. Turkcell olarak gençlerimize istihdam yaratmayı en büyük sosyal sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Yatırımlarımız ilerleyen dönemlerde de devam edecek. Yeni çağrı merkezimizin Artvin halkına hayırlı olmasını dilerim ve bu işbirliğinin tohumlarının atılmasında bize destek veren Halkbank ve Ziraat Bankası yetkililerine teşekkürlerimi sunarım” dedi.

 
Şehre ilk teknoloji yatırımı

 
Turkcell Global Bilgi’nin 100 kişi kapasiteli merkezinin açılışı ile birlikte Turkcell, 167 bin nüfuslu Artvin ilinin en büyük işverenlerinden biri oldu. Turizm, tarım ve inşaat sektörlerinin ekonomiye yön verdiği ilde Turkcell Global Bilgi, ilk telekom yatırımı olma özelliği taşıyor.
 

Artvin Çağrı Merkezi, günde 15.000 arama kapasitesine sahip. Merkez çalışanları Halkbank müşterilerine yönelik olarak internet ve telefon bankacılığı aktivasyonu, hazır kredi bilgilendirme, kredi kartı satış, gönderim ve geri kazanımı gibi aramalar ve anket aramaları gerçekleştirecek.

 

Çalışanların yüzde 77’si kadın

 

Yaş ortalamasının 25 olduğu çağrı merkezinde, çalışanların yüzde 77’si kadın. Bu yüzde 22’lerde seyreden kadın istihdamı ile dünya ülkeleri arasında son sıralarda yer alan Türkiye için çok önemli bir oran.

Çağrı merkezi çalışanlarının %29’u lisans, %29’u lise, %42’si ise ön lisans mezunlarından oluşuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu