Ana sayfa BT Gündem Turkcell de gurbetçi oldu. 50 Yılda alın teri akıl teri oldu.

Turkcell de gurbetçi oldu. 50 Yılda alın teri akıl teri oldu.

91
0

Türkiye’nin dışında KKTC, Belarus ve Ukrayna’da kendi iştirakleri ile Azerbeycan, Gürcistan, Kazakistan ve Moldovya’da Fintur ortaklığı ile faaliyet gösteren Turkcell Şubat 2011’den itibaren Turkcell Europe adıyla Almanya’da Deutsche Telekom işortaklığı ile hizmet vermeye başlayacak. Öncelikli olarak Almanya’da yaşayan 3,5 milyon Türk vatandaşa hizmet vermek isteyen Turkcell Europe, ileriki dönemde Almanya ve Avrupa’daki hizmetlerini ve abone sayısını da artırmayı planlıyor. Konuyla ilgili olarak Almanya’nın Berlin kentinden düzenlenen toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv Turkcell’in Almanya’ya Turkcell gücü ve Turkcell kalitesiyle birlikte geleceğinin altını çizerek “Deutsche Telekom altyapısı ile Türkiye’de sunduğumuz gibi çok kanallı hizmetleri Almanya’daki abonelerimize de sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Turkcell Europe hem Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızı hem de Türkiye ile yoğun ilişki içerisinde olan herkesi Almanya’da ve Türkiye’de, Turkcell ayrıcalıklarıyla buluşturacak. Almanya’dan Türkiye’ye yapılacak aramalarda uygun tekliflerin yanı sıra Türkiye’de de Turkcell avantajlarını sunacak olan Turkcell Europe, müşterilerine Türkiye’de ve Almanya’da eşsiz bir deneyim yaşatacak. Ayrıca Turkcell Europe aboneleri Turkcell’lilere özel ürün ve servislere Almanya’da da ulaşabilecek.

Ciliv: Türkiye İçin Gurur Verici Bir Gelişme

Basın toplantısında yaptığı konuşmada Turkcell Europe ile müşterilere sağlanan kolaylıklar sayesinde sınırların ortadan kalkacağını ve Avrupa ile Türkiye’nin entegrasyonunda yeni bir dönemin başlayacağını ifade eden Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv “Türkiye’den aldığımız güçle bölgemizin lider, dünyanın önde gelen iletişim ve teknoloji şirketlerinden biri olduk. Bugün, Almanya’ya gerçekleşen göçün 50 yıl sonrasında, Türkiye’nin lider şirketi Turkcell Almanya’ya, Avrupa’ya giriyor. Bu hem bizim için hem de Türkiye için heyecan verici bir gelişme. Turkcell Europe ile Türkiye’den Almanya’ya bugüne kadar yapılan en büyük yatırımlardan birini gerçekleştirmekten büyük gurur duyuyoruz.” dedi.
Yeni bir başarı hikayesi yaratacağız

“Turkcell Europe’un Türkiye’ye ve insanlarımıza güç veren yeni bir başarı hikayesi olması için var gücümüzle çalışacağız” diyerek duyduğu heyecanı dile getiren Ciliv, “Turkcell Europe’un bugün geldiği nokta için yaklaşık 3 yıldır çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son 6 ayda ise yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın ve Türkiye ile yoğun ilişkileri bulunan insanların tüm iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarını Turkcell kalitesiyle sağlamak için kolları sıvadık. Bu nedenle Almanya’nın en gelişmiş ve en hızlı 3G altyapısını kullanacağız. Kaliteli ürün ve servislerimizle, isteyen herkese Turkcell teknolojisini ulaştırmaktan mutluluk duyacağız. ” dedi.

Turkcell Europe, geniş bir dağıtım ağıyla Almanya’nın her bölgesinde toplam 60 bine yakın noktada müşterileriyle buluşacak. Turkcell Europe’un genel merkezi ise Köln şehrinde yer alacak.

SAYILARLA ALMANYA TELEKOM PAZARI

84 milyon kişinin yaşadığı Almanya’da mobil telekomünikasyon penetrasyonu yüzde 132. Aboneler ortalama 102 dakika sesli görüşme yapıyor ve bunun karşılığında ortalama 16.1 Avro ücret ödüyor. Abonelerin yüzde 44’ünü faturalı aboneler, yüzde 56’sını ön ödemeli hatlar oluştururken Turkcell’in de faaliyet göstereceği MVNO (Mobil Sanal Operatör) alanı toplam pazarın yüzde 34’ünde pay sahibi.

Turkcell Europa’nın öncelikli olarak hizmet vermeyi düşündüğü 3,5 milyon Türk vatandaşının mobil telefon kullanım alışkanlıkları ve ödedikleri ücret ise Almanya’nın üzerinde. Aylık ortalama 23 Avro ücret ödüyorlar.