Turkcell’de tüm zamanların gelir rekoru

Turkcell Grup gelirleri yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 9 artış ile tüm çeyrekler içinde kaydedilen en yüksek gelir rakamı olan 2.753 milyon TL’ye (2.527 milyon TL) ulaştı.  Grup AVFÖK’ü yıllık bazda %5 artış ile 912 milyon TL’ye (871 milyon TL) ulaşırken, Grup AVFÖK marjı %33,1 (%34,5) olarak gerçekleşti. Abone sayısını da 442 bin net artıran Turkcell’in toplam abone sayısı 35.2 milyona ulaştı.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv finansal sonuçlarla ilgili şu açıklama mesajını yayımladı

“2012 yılının üçüncü çeyreğinde, Turkcell Grup gelirlerimiz geçen yıla göre %9 artarak 2,8 milyar TL’ye ulaşırken, AVFÖK’ümüz 912 milyon TL ve net karımız 571 milyon TL olarak gerçekleşti.
Turkcell olarak, inovasyon ve müşteri memnuniyeti odaklarımızla müşterilerimizin tercihi olmaya devam ettik. Yılın üçüncü çeyreğinde, Türkiye mobil pazarında 442 bin yeni müşteri kazanarak 35,2 milyon müşteriye ulaştık. Bunun sonucunda, Turkcell Türkiye’nin gelirleri geçen yıla göre %6 artarken, ses gelirlerimiz %4 ve mobil genişbant işimiz %34 büyüdü.

Mobil genişbantı Türkiye’ye yayma vizyonumuz kapsamında uygun fiyatlı yeni Turkcell Maxi serisi telefonlarımız ve “Türkiye’nin Akıllı Telefon Hareketi” kampanyamız ile şebekemizdeki akıllı telefon sayısını 5,5 milyona çıkardık. Ayrıca, mobil iletişim teknolojilerinin avantajlarını sektörel çözümler ile buluşturmayı sürdürdük ve yakın zamanda, alışveriş ve ödeme sistemlerini tek platformda birleştiren ‘’Turkcell Cüzdan’’ı müşterilerimizin kullanımına sunduk.

Turkcell Türkiye’nin başarılı performansına ilave olarak, Grup şirketlerimiz de üçüncü çeyrekte katkılarını artırmaya devam ettiler. Özellikle, Türkiye’de fiber internet sunan Turkcell Superonline geçen yıla göre %51 büyürken, Ukrayna operasyonumuz ABD Doları bazında gelirlerini %7 artırdı.

Turkcell Grup olarak 2012 yılsonu gelir ve AVFÖK beklentilerimizi yükselttik. 2012 yılı için Grup gelirlerimizin 10,3-10,4 milyar TL aralığında, Grup AVFÖK’ümüzün ise 3,1-3,2 milyar TL aralığında gerçekleşmesini bekliyoruz. Grup operasyonel yatırım harcamalarının gelire oranı için %16’lık beklentimizi koruyoruz.
Turkcell ailesini oluşturan ve daima bizimle birlikte olan müşterilerimize, çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve hissedarlarımıza başarılarımıza olan katkılarından dolayı teşekkür ederiz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.