Ana sayfa BT Gündem Turkcell’den işortaklarına ödül yağmuru

Turkcell’den işortaklarına ödül yağmuru

111
0

Turkcell’in her yıl iş ortaklarını biraraya getirmek amacıyla düzenlediği “İş Ortakları Günü” 20 Aralık Çarşamba akşamı İstinye’de gerçekleştirildi. Turkcell’in katma değerli servisler alanında birlikte çalıştığı 200’ü aşkın iş ortağını biraraya getiren gecede yılın en başarılı uygulamalarına 10 farklı kategoride ödül verildi. Gecede bir konuşma yapan Turkcell Katma Değerli Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar, hızla gelişen GSM sektöründe abonelere “hayatını kolaylaştıran ve zenginleştiren bir mobil yaşam tarzı” sunmayı hedeflediklerini belirterek, bu çalışmaların mobil iletişimin geleceği olarak görülen katma değerli servisleri geliştirmek üzerine yoğunlaştığını belirtti. Hedeflerine iş ortaklarıyla birlikte yürüdüklerini ve başarılarında iş ortaklarının payının büyük olduğunu sözlerine ekledi.

Serdar, konuşmasında, uluslararası danışmanlık kuruluşu Deloitte tarafından yapılan, Afrika, Ortadoğu ve Avrupa’da 2006 yılında en hızlı büyüyen 500 bilişim şirketini kapsayan araştırmada yer alan 21 Türk şirketinden 2’sinin, Turkcell ekosistemindeki şirketler olduğunu vurguladı. Cenk Serdar, “Ülkemizi uluslararası bilişim liginde üst sıralara taşıyan şirketlerimizin arasında ekosistemimizde yer alan 2 iş ortağımızın da olması bize gurur veriyor” diyerek bu iki şirketi başarılarından dolayı kutladı.

Toplantı sunumunu yapan İçerik Servisleri ve İş Ortakları Yönetimi Bölüm Başkanı Yusuf Azoz da iş ortaklarıyla birlikte geliştirdikleri ürün ve servislerin aldığı uluslararası başarıların önemine değindi. Azoz ayrıca, Ağustos 2006’da lansmanı yapılan ve katma değerli tüm ürün ve servislerini tek iletişim ve erişim noktasında toplayan turkcell-im’in getireceği pazar fırsatlarına dikkat çekti ve Turkcell-im’in içeriğinin iş ortakları ve sürekli yapılan anlaşmalarla daha da zenginleştiğini belirtti.

Toplantı sonunda başarılı iş ortaklarına ödülleri verildi: “En Başarılı Oyun” kategorisinde GDY Piksel, “En Başarılı Yarışma” kategorisinde Cellenity, “En Başarılı Infotainment” kategorisinde AMB, “En Başarılı Chat&Mesajlaşma” kategorisinde Done, “En Başarılı Logo&Melodi” kategorisinde SMSNet, “En Başarılı Kurumsal SMS” kategorisinde Figen Yazılım, “En Başarılı Kurumsal Veri” kategorisinde Armakom ve “En Başarılı Teknoloji” kategorisinde ise Pronet ödül aldı. Yılın “En Başarılı Mobil Pazarlama Kampanyası” ödülünü Sprite için düzenledikleri kampanya ile 121 Metre kazandı. En Başarılı İçerik Toplayıcı Kokteyl firması olurken, gecenin Özel Ödülleri’ni Anadolu Ajansı ve Başarı Holding paylaştı.