Ana sayfa BT Gündem Turkcell’den sürdürülebilirlik raporu

Turkcell’den sürdürülebilirlik raporu

83
0

Uluslararası GRI (Global Reporting Initiative) ilkelerini kullanarak ilk sürdürülebilirlik raporunu hazırlayan Turkcell, tüm faaliyetlerini sürdürülebilirlik ve toplumsal fayda bakış açısıyla çalışanları, iş ortakları, hissedarları, müşterileri ve kamuoyuyla paylaştı. Raporda, devlete ödenen vergiden çalışanların memnuniyet oranına, sosyal sorumluluk projelerinden, çevre uygulamalarıyla elde edilen tasarrufa kadar pek çok konu ayrıntılarıyla yer alınıyor.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, dünyanın en büyük şirketlerinin raporlama yaparken kullandığı GRI (Global Reporting Initiative) ilkelerini kullanarak hazırladığı, “Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş’nin Türkiye Faaliyetleri” başlıklı ilk sürdürülebilirlik raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Turkcell’in tüm paydaşlarını sürdürülebilir bir yaşam kalitesine ulaştırma gayretinden asla vazgeçmeyeceğini belirten Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler “İçinde bulunduğumuz toplumun, ülkemizin ve dünyanın yaşam kalitesinin yükselmesi için kişisel ve kurumsal olarak sorumluluklarımızın arttığı bir dönemde; daha yaşanabilir bir dünya için şeffaflığı ve açık iletişimi çok önemli buluyoruz” dedi.

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olarak; ekonomik, sosyal ve kültürel sorumluluk bilinciyle sürdürülebilir iş yapış modelini benimsemenin başarı için kaçınılmaz olduğunun bilincinde olduklarını da belirten Öztürkler, “Gençlerin ve ülkemizin aydınlık geleceği için, sürdürülebilirliğin önemine inanıyor ve faaliyet gösterdiğimiz her alanda bunu destekliyoruz. Tüm iş süreçlerimizde toplumdan aldığını topluma geri verme ve topluma değer katma felsefesiyle hareket ediyoruz” dedi.

Turkcell ayrıca, bugüne kadar 23 dile çevrilmiş olan GRI ilkelerini; Türkiye’de dil engelinin aşılmasına, sürdürülebilirlik uygulamalarının artmasına ve raporlamanın yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla Türkçe’ye çevrilmesine de destek oldu.