Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun acı günü

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun eşi, Sabah Gazetesi Yazarı Tulu Gümüştekin pazar günü hayata gözlerini yumdu. Gümüştekin, kanser ile mücade ediyordu. Sabah ve Daily Sabah gazetelerinin yanısıra Bilgi Çağı ve CEO dergilerinde de köşe yazarlığı yapan Tulu Gümüştekin, tatilini geçirdiği İtalya’nın Sardunya adasındaki otelinde aniden fenalaşarak, hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamaya Gümüştekin, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

Merhumenin cenazesi 3 Ağustos Pazartesi günü İstanbul Fatih Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrasında Ulus Mezarlığı’na defnedilecek.

DÜNYA LİDERİ SE ÇİLMİŞTİ 
Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) tarafından “Geleceğin 100 Global Lideri” ödülüne layık görülen ve kurduğu AB konularında ilk uluslararası danışmanlık şirketi Corporate and Public Strategy Advisory Group’un (CPS) genel müdürlüğünü yürüten Tulu Gümüştekin, Sabah Gazetesi’ndeki köşesinde özellikle Avrupa Birliği ve dış politika konularında önemli analiz ve makalelere imza atmıştı. 1 Temmuz 1968 doğumlu Tulu Gümüştekin, 1991 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Brüksel’de Avrupa Birliği müktesebatı konusunda Avrupa Komisyonu’nda gerçekleştirdiği stajını takiben, şirket birleşmeleri ve gümrük ve rekabet konularında çeşitli uluslararası firmalarda görev yaptı. 1999 yılında kendi şirketi CPS’i (Corporate and Public Strategy Advisory Group) kuran Tulu Gümüştekin, merkezi Brüksel’de olmak kaydıyla, İstanbul ve Washington D.C.’de CPS’in ofislerini açtı.

EN BAŞARILI İŞ KADINI 
Gümüştekin, Avrupa Politikaları Merkezi/Brüksel (EPC), “Amcham” Amerikan Ticaret Odası, “Avrupa Dostları” (Friends of Europe), “De Warende” Derneği üyesi olmakla beraber Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) bünyesinde AB Çalışma Grubu Başkanlığı da yapmaktaydı. Tulu Gümüştekin ayrıca Amerikan-Türk Konseyi Yönetim Kurulu üyeliği ve Avrupa Komitesi başkanlığı görevini de icra etmekteydi. Gümüştekin, 2001 yılında da “yılın en başarılı iş kadını” seçilmişti.

BTDunyasi.net ailesi olarak Tulu Gümüştekin’e Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu