Ana sayfa BT Gündem Turkcell için mobil uygulama geliştiren 20 bin TL’yi cebine koyacak

Turkcell için mobil uygulama geliştiren 20 bin TL’yi cebine koyacak

120
0

Turkcell, Türkiye’de geliştirilen mobil uygulama sayısını artırmak, ekosisteme yeni oyuncular kazandırmak ve girişimciliği teşvik etmek amacıyla “Uygulamalar Yarışıyor” mobil uygulama yarışması düzenliyor.Yarışmacılar, başta finansal işlemler, mobil sağlık, uzaktan eğitim, lokasyon tabanlı uygulamalar ve sosyal paylaşım sitelerindeki iletişim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik uygulama alanları olmak üzere, çeşitli kategorilerde yetenek ve becerilerini sergileyebilecek. Yaratıcı beyinler Uygulamalar Yarışıyor’da uygulama platformu olarak Android, BlackBerry, iPhone, Java, Symbian ve Windows Mobile’dan herhangi birini seçebilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, Uygulamalar Yarışıyor gibi yeni fikirlerin, yaratıcılığın bir arada bulunduğu platformların ülkenin geleceği için çok önemli olanaklar sunduğuna inandıklarını söyledi. Bayrakdar, “Sürekli yenilik peşinde koşan, değişim ve farklılaşmaya inanan, insana değer veren Turkcell kendi ekosistemiyle büyüyen bir şirket. Bu ekosistemin odağında, yeni fikirler, inovasyon, iş ortakları ve girişimciler var. Uygulamalar Yarışıyor’da girişimciliği teşvik etme odağıyla yaratıcı beyinlere Turkcell ekosisteminin bir parçası olma ve milyonlarca kişiye ulaşma fırsatı sunuyoruz” dedi.

Uygulamalar Yarışıyor’dan ödül yağmuru!

Jürinin bilişim ve iletişim dünyasının önde gelen isimlerinden oluşacağı yarışmada birinciye 20 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye de 5 bin TL para ödülü verilecek. Sağlık kategorisindeki en iyi 2 uygulamaya 5 bin TL, Eğitim, Finans, Lokasyon, Sosyal Paylaşım kategorilerindeki finalistlere de sürpriz cep telefonu ödülleri verilecek.

Aynı zamanda girişimci öğrencilerin de desteklenmesini sağlayan yarışmada, burs ve eğitim imkânı da yer alıyor. Mobinex Smartface Designer ile geliştirilmiş uygulamalar arasından seçilecek en iyi uygulama da BlackBerry 9700 Onyx marka cep telefonu ile ödüllendirilecek. Ayrıca, katılan herkese Turkcell ve Turkcell Teknoloji’nin birlikte düzenleyeceği Mobil Uygulama Geliştirme etkinliğine katılım davetiyesi gönderilecek.

Kazananlar Turkcell müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak yüzlerce uygulamanın adresi olan Uygulama Dükkânı üzerinden tanıtım imkânına da kavuşacak. Temmuz ayında sonuçlanacak Uygulamalar Yarışıyor ile ilgili detaylı bilgi ve katılım şartlarına http://www.uygulamalaryarisiyor.com adresinden ulaşılabiliyor.