Turkcell’in 2011 hedefi 9.5 milyar TL ciro

Tukcell 2011 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını Ukrayna’daki life:) operatöründe açıkladı. Turkcell grup gelirleri yıllık %5,8’lik düşüşle 2.118,4 milyon TL (2.249,0 milyon TL) olarak gerçekleşti.Turkcell Grup net karı, temel olarak azalan AVFÖK ve vergi affı başvurusu nedeniyle ayrılan 55,8 milyon TL tutarındaki ilave karşılıktan olumsuz etkilenerek %21,0’lik düşüşle 330,1 milyon TL (417,6 milyon TL) olarak gerçekleşti. Turkcell’in ilk yarı sonucundaki abone sayısı da 33.1 milyon olarak gerçekleşti.
Geçtiğimiz yıl gelirlerini yüzde 1 artırarak 9 milyar 4 milyon TL olarak gerçekleştiren Turkcell bu yılki büyüme hedefini ise yüzde 5 seviyesinde açıkladı. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv 2011 yılı beklentilerinin 9 milyar 300 milyon TL ile 9 milyar 600 milyon TL aralığında gerçekleşmesini beklediklerini söyledi.

Mali sonuçlar konusunda bir değerlendirmede bulunan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv mesajında şunları iletti

“Turkcell Grubu, 2011 yılının ilk çeyreğinde 2,1 milyar TL gelir, 626 milyon TL AVFÖK ve 330 milyon TL net kar kaydetti. Fiyat odaklı rekabetin artması, arabağlantı ücretlerinin %52 ve azami fiyatların %38 düşmüş olması finansal sonuçlarımızı geçen yılın aynı dönemine göre olumsuz etkiledi. Hızla artan mobil internet yatırımlarının sürdürülebilirliği, müşterilerin sektöre olan güvenini tazelemek ve pazarın büyümesi için rekabetin rasyonelleşmesi gerektiğini düşünüyoruz.
Markamıza, teknolojiye ve müşteri memnuniyetine yönelik yaptığımız yatırımlarla, müşteri odağımızı artırarak yeni mobil teknoloji çözümleri ile fark yaratıyoruz. Büyüyen mobil internet işimiz, Turkcell Superonline sayesinde artan grup sinerjisi ve diğer iştiraklerimizin de katkısıyla liderliğimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Yılın ikinci çeyreğinden itibaren güçlü abone bazımızı koruyarak tekrar büyüme trendi yakalayacağımızı öngörüyoruz.
Turkcell’in süregelen başarısının temel unsurunun insanımız olduğuna inanıyorum. Müşterilerimiz, çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve hissedarlarımıza destekleri için teşekkür ederim.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu