Turkcell’in futbol oyunu dünyaya açıldı

Turkcell ve iş ortağı Pixofun tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk ve tek futbol menajerlik ve şehir kurma oyunu Footbo City, internet kullanıcılarının yoğun ilgisiyle her geçen gün daha da büyüyor. Taraftarı sahaya indiren Footbo City’nin nüfusu 850 bini aştı ve 1 milyona doğru hızla ilerliyor. Footbo City tutkunları bugüne kadar yaklaşık 500 milyon işlem gerçekleştirdi, oyundaki kulüp mağazalarından 28 milyon kez alışveriş yaptı. 70 milyon amigo ve casus gönderdi. 28 milyondan fazla maç heyecanının yaşandığı Footbo City’de inşaa edilen bina sayısı 9,5 milyonu geçti.

Cenk Bayrakdar: “Footbo City, futbolun dünya başkentlerinden olma yolunda”

Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, Footbo City’nin gördüğü yoğun ilgi sayesinde Facebook gibi bir mecrada dünya çapında bir başarıya imza attıklarını dile getirdi. Bu başarı üzerine Footbo City’nin İngilizce versiyonunu da hizmete sunduklarını belirten Bayrakdar sözlerine şöyle devam etti:

“1 milyona yaklaşan nüfusuyla Footbo City, Facebook’taki 700 bin uygulama arasından sıyrılarak dünya genelinde en çok oynanan 5. futbol oyunu oldu. Üstelik Turkcell’in futbol şehri, çok uluslu yapısıyla artık futbolun dünya başkentlerinden biri olma yolunda. Sanal dünyada yüzbinlere Turkcell’le ‘Daha Fazla Hayat – Daha Fazla Futbol Keyfi’ sunuyoruz.”

Turkcell’in futbol şehrinde neler oluyor?

Facebook ve footbo.com üzerinden oynanabilen Footbo City, tüm futbol ve oyun tutkunlarına tamamen ücretsiz sıra dışı bir sosyal oyun deneyimi sunarken, sürpriz hediyeler kazanma şansı da veriyor. Footbo City oyununda amaç, gelir-gider dengesini ayarlamak, takımı ve şehri geliştirerek en fazla taraftara sahip en iyi takım olmak. Oyuncular zafere giden yolda, takıma ve şehre yatırım yapmak, arkadaşlara meydan okumak, amigo ve casuslar aracılığıyla rakip şehirlerden taraftar koparmak, oyuncuların antreman programını ayarlamak, takımın moralinin yüksek tutmak için etkinlik düzenlemek gibi yöntemlere başvurabiliyor. Bu sayede arkadaşlarıyla hem rekabet içine girerken hem de sosyalleşme imkanı buluyor.

Sanal ve gerçek futbol coşkusu bir arada

Grafikleri ve ayrıntılı oyun planıyla bağımlılık yaratan Footbo City’nin en ilgi çekici yönlerinden biri, gerçek hayata paralellik. Oyun, gece-gündüz aydınlatmasıyla gerçekçi bir ortam yaratıyor ve derbi haftalarına özel sürprizler futbol coşkusunu sanal dünyadaki yeşil sahalara aktarıyor. Üstelik oyunun içinde yer alan “Footbo Tahmin” bölümünde her hafta 1. lig maçlarının sonuçlarını tahmin ederek Footbo nakit kazanmak mümkün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu