Turkcell’in karı 327 milyon dolar

Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, şirketin 3. çeyrek faaliyet sonuçlarını bir basın toplantısıyla açıkladı. Akpınar’ın verdiği bilgiye göre, Turkcell’in toplam abone sayısı bir önceki çeyreğe göre, yüzde 4.3 artışla 26.7 milyona ulaştı. Dakika tüketimleri yüzde 9 artarak 73.4 dakikaya çıkarken, abone başı aylık ortalama gelir, bileşik bazda yüzde 13 artarak 15.2 dolar oldu.
Şirketin gelirleri, yüzde 20’lik bir artışla 1 milyar 249 milyon dolar olarak gerçekleşti. Amortisman, faiz, vergi öncesi kar 615 milyon dolar, net kar 327 milyon dolar olarak belirlendi. Turkcell Grubu’nun Fintur ile Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Moldova’da, Life ile Ukrayna’da ve KKTCell ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki toplam abone sayısı da 29.5 milyona ulaştı. Turkcell Genel Müdürü Akpınar, soruları yanıtlarken, Telsim’in 13 Aralık’ta yapılacak satışıyla ilgili bir soru üzerine, Telsim’in satışının sadece değer açısından değil, pazarda kimin olacağı açısından da Turkcell için önemli olduğunu vurgulayarak, “Biz de 13 Aralık’ta televizyon ekranına yapışacağız” ifadesini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.