Turkcell’in ulaşım masrafları tele varlık sistemi ile azalacak

Cisco bugün yaptığı açıklamayla, Turkcell, Maltepe ve Tepebaşı olmak üzere Boğaz’ın iki farklı yakasında bulunan yönetim merkezleri arasındaki iletişimi sağlamak üzere Cisco TeleVarlık sisteminin sanal toplantı odası uygulamasını kullanmaya başladığını duyurdu.

Cisco’nun TeleVarlık uygulaması ile Turkcell çalışanları İstanbul’un iki yakası arasında seyahat etmeksizin, yüz yüze ve aynı masanın etrafındaymışçasına toplantı gerçekleştirebilecek. Böylelikle çalışanlar, özellikle İstanbul trafiğinden doğan zaman kaybından kurtulurken, Turkcell de ulaşım maliyetlerinden tasarruf etmiş olacak. Cisco TelePresence’in sunduğu yüksek kalitede ve neredeyse gerçek hayata özdeş ses-görüntü ve bunlara ek olarak veri transferi sayesinde de kullanıcılar toplantılar esnasında dosya paylaşımı yapabilecek.

İşbirliği kapsamında, Turkcell’in Maltepe ve Tepebaşı’nda yer alan yönetim merkezlerine 3’er adet 65 inç’lik plazma ekran ve 6’şar kişilik iki grubun karşılıklı olarak toplantı yapabilmesine imkân sağlayan masalardan oluşan 2 adet Cisco TelePresence System 3010 kuruldu. Söz konusu ekranlarda karşılıklı olarak görüntülenebilinen sunumlar ve dokümanların yanı sıra her türlü zengin medya içeriği de yine karşılıklı olarak paylaşılıp görüntülenebilecek. Ayrıca bir telefon araması kadar kolay başlatılan sanal toplantılar, sistemle bütünleşmiş kameralar, ışık sistemi, mikrofonlar ve hoparlörlerle birlikte kullanıcılarına gerçek bir toplantı deneyimi sağlıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz “Turkcell’de gerek müşterilerimize fayda sağlamak gerekse kendimiz için daha verimli bir iş ortamı yaratmak adına her zaman en yenilikçi teknolojileri kullanmaya özen gösteriyoruz. Cisco TelePresense uygulaması ile sadece zaman ve maliyet açısından kazanç sağlamakla kalmıyor aynı zamanda Turkcell içerisindeki iletişim ve karar verme süreçlerimizi de hızlandırmış oluyoruz.Tepebaşı ve Maltepe ofislerimizi Cisco TeleVarlık ile birbirlerine bağlanmasını sadece bir ilk adım olarak görüyoruz. Aynı uygulamayı diğer ofislerimize de kurmayı planlıyoruz.”

Cisco Turkiye Genel Müdürü Umut Cinali ise “Turkcell’in söz konusu yönetim merkezleri her ne kadar aynı şehirde bulunsa da aslında fiziksel olarak farklı kıtalardalar. İstanbul trafiğini, özellikle de belli saatlerde Boğaz’ı geçmenin zorluğunu bilenler, söz konusu yüksek çözünürlüklü video konferans sisteminin kullanımından doğacak olan zaman tasarrufunu ve verimlilik artışını takdir edeceklerdir. Bu uygulama ile Cisco’nun ağ gücünü kullanarak insanların bağlanabileceği, veri, ses ve görüntünün yüksek hızlarda iletilebildiği sanal bir köprüyü Boğaz’ın üzerine Turkcell’in kurduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu