Turkcell mobilkod ile müşterilerine avantajlı fırsatlar sunacak.

Turkcell ve Microsoft Barcelona Dünya Mobil Kongresi’nde düzenledikleri basın toplantısı ile akıllı etiketler alanında dünyadaki ilk anlaşmayı duyurdu. MobilKod sistemi ile Microsoft’un akıllı etiket sistemini dünyada işbirliği çerçevesinde kullanan ilk ve tek operatör Turkcell oldu. 2010’da 50 farklı sektörde, 353 farklı firma ile, 1600 mobil pazarlama projesi gerçekleştiren Turkcell 11.4 milyon ile Avrupa’nın en büyük izinli veritabanı kullanıcısına sahip. Bu veritabanındaki kullanıcılar ölçümlenebilir, hedeflenebilir ve geri dönüşü yüksek bir kitleden oluşuyor.

Basın toplantısının açılışını gerçekleştiren Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv

Turkcell Teknoloji’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar ise Microsoft’un bu alanda işbirliği yaptığı dünyadaki ilk ve tek operatörün Turkcell olduğunun altını çizerek “Cep telefonlarından sağladığımız lokasyon bilgileri ve müşterilerin detaylı verileri sayesinde markalara kişiselleştirilebilir, özel kampanyalar sunmaya fırsat tanıyacağız. Şebekemizde bulunan telefonların yarısı akıllı etiket sisteminden yararlanabilecek kapasitede. Bu telefoların kullanım sayısını artırmak için de cihaz kampanyalarımız devam edecek” dedi.

Kullanım alanları yalnızca hayal gücüyle sınırlandırılabilecek MobilKod, bireysel kullanıcılara en son teknolojiyle çok zengin bir deneyim fırsatı sunmasının yanında mobil reklam ve pazarlama alanında iş yapış biçimlerini kökten değiştirmeye aday.

Turkcell MobilKod servisi ile her yerde görüntülenebilecek yeni bir barkod çeşidi olan etiketler (Tag) yaratılabiliyor. Bu etiketler reklamlarda, posterlerde, ürün paketlerinde, el ilanlarında, web sitelerinde, ilan panolarında ve daha bir çok yerde kullanabiliyor Bu sayede kullanıcı çevirimiçi ortama yönlendirilerek sunulan içeriğin sınırları istediğiniz ölçüde genişletilebiliyor..

TURKCELL MOBİL KOD NEREDE KULLANILIR?

Bir sinema filmi afişinin üzerine yerleştirilen etiket, cep telefonundaki MobilKod okuyucu aracılığıyla filmin salon/seans bilgileri, oyuncularla yapılan röportajlar ya da kamera arkası görüntüleri gösterilebilir.

Bir perakende satış mağazasına yerleştirilecek etiketler interaktif raflar, tabelalar ve reklamlar kullanılarak ürünlerin daha etkin ticari satışına katkıda bulunabilir.

Yayıncılık alanında okurlar için merak uyandırıcı deneyimler üretilmesi, basılı yayınların reklamverenler için daha cazip hale getirilmesi sağlanabilir.

Toplu taşıma alanında etiketler, yolcuların gerçek zamanlı varış bilgilerine hızla erişmesi, durakların civarındaki alanlar için detaylı haritalar gösterilmesi, yeni reklam gelirleri üretilmesi için kullanılabilir.

MICROSOFT SMART TAG NEDEN FARKLI?

Gerçek dünyadaki objeleri cep telefonlarındaki daha derin tecrübelere bağlama QR kodları ile Japonya’da başlamıştır. Microsoft Tag pek çok faydalı ilerleme getiren yeni nesil bir çözüm sunmaktadır.

· Microsoft Tag tarafından sağlanan Turkcell MobilKod servisi sadece bir URL açmanın ötesinde pek çok yetenekler sağlayan uçtan-uca bir sitsem olup, zaman içerisinde yeni işlevlerin eklenmesini mümkün kılan bir mimari üzerinde yapılandırılmaktadır.

· Microsof Tag sistemi sadece bir URL açmak yerine, daha önceki QR kodlar ile mümkün olmayan bir işlevsellik sağlamak üzere bu amaca tahsis edilmiş özel müşteri yazılımlarını ve arka plan programlarını harekete geçirmektedir.

· Örneğin, Turkcell MobilKod Tag raporlama sistemi Tag’lerinizin nasıl tarandıklarını bilmenizi sağlayan ve birden çok Tag ile oturumu kapsayacak entegre çözümler sunmanızı mümkün kılan yerleşik bir raporlama özelliğine sahiptir. Ve ayrıca, zaman içerisinde Turkcell’in bir çok servisi ile entegre olarak pek çok başka katma değerli servis sağlayacaktır.

· Bu yeni barkod formatının kendisi pek çok avantaj sağlamaktadır. Tag’ler eski bar kodlardan çok daha küçük boyutlarda oluşturulabilip, çok daha hızlı şekilde ve geniş bir aydınlatma şartları yelpazesinde okunabilirler. Turkcell MobilKod sistemi ile yarattığınız Tag’lerle, dikkati mesajınızdan başka yere çekmeyen renkli ve görsel bakımdan heyecan verici kodlar yaratabilirsiniz.

TURKCELL MOBİLKOD NASIL KULLANILIYOR?

Bireysel ya da kurumsal hat kullanan tüm Turkcell’liler, www.mobilkod.com.tr adresinde hizmet veren Turkcell MobilKod portali üzerinden ücretsiz olarak web adresi, metin, kartvizit ya da cep telefonu numaralarını şifreleyen etiketler yaratabilirler.

Bu etiketlerin cep telefonları aracılığıyla okunabilmesi için ücretsiz MobilKod uygulaması üç kolay öntemle indirilebilir.

Windows Mobile, iPhone, Symbian, Blackberry, Android ve J2ME cihazlarda çalışan MobilKod’u; http://gettag.mobi/tr adresinden, MOBILKOD yazıp 5050’ye kısa mesaj göndererek ya da Turkcell Uygulamalar’dan ücretsiz olarak indirmek mümkün. Turkcell Mobilkod’un kullanımı herkese açıktır ancak kısa mesaj ve Turkcell Uygulamalar seçenekleri sadece Turkcell’liler tarafından kullanılabilir

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu