Turkcell, organizasyon değişikliğine gitti

Turkcell’de Kaan Terzioğlu’nun ve ardından Strateji Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz’un görevlerinden ayrılması  sonrasında Turkcell organizasyon yapısını değiştir. Satış fonksiyonu üç ayrı birime ayrılırken, CEO Murat Erkan’a bağlı Strateji Direktörlüğü oluşturuldu. Ayşem Ertopuz’un yerine ise İçeriden atama yapıldı.Turkcell tarafından kamuoyu aydınlatma platformuna yapılan açıklamada, yeni organizasyon yapısı şöyle anlatıldıMüşteri odaklı yaklaşımımız ve yenilikçi teknoloji çözümlerimiz ile insan kaynağımıza ve tüm paydaşlarımıza değer yaratma stratejimiz doğrultusunda Şirketimiz, organizasyon yapısında aşağıdaki değişikliklerin yapılmasına karar vermiştir:
Satış Fonksiyonu’nda müşteri, kanal yönetimi, satış stratejisi ve operasyonlarının daha etkin yönetilmesi amacıyla, “Bireysel Satış”, “Kurumsal ve Ev Satış” ve “Uluslararası ve Toptan Satış” odakları oluşturulmuştur. “Bireysel Satış” ve “Kurumsal ve Ev Satış” odakları fonksiyon olarak, “Uluslararası ve Toptan Satış” ise direktörlük olarak yönetilecek ve her üçü de doğrudan genel müdüre bağlı olacaktır. Bu kapsamda Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı görevine hâlihazırda Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini vekâleten yürüten Kadri Özdal’ın 1 Nisan 2019 itibarıyla vekâleten, Kurumsal ve Ev Satış Genel Müdür Yardımcısı görevine hâlihazırda Ev ve Kobi Satışından Sorumlu Direktör Ceyhun Özata’nın mevcut görevine ek olarak 1 Nisan 2019 itibarıyla vekâleten atanmasına karar verilmiştir.
Strateji Fonksiyonu altında yönetilen yurtiçi ve yurtdışı iştirakler konularına göre genel müdür, finans ve ilgili fonksiyonlar altında yönetilecektir. Strateji Fonksiyonu altında yürütülmekte olan stratejik iş geliştirme ve iştirak performans izleme işleri Strateji Direktörlüğü altında doğrudan genel müdüre raporlayacak şekilde konumlandırılacaktır.
Dijital servis ve çözümlerimizde teknoloji odağını ön plana almak amacıyla hâlihazırda Dijital Servisler ve Çözümler Teknolojisinden Sorumlu Direktör olarak görev yapan Ataç Tansuğ, 1 Nisan 2019 itibarıyla mevcut görevine ek olarak Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak vekâleten atanmıştır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu