Ana sayfa BT Gündem Turkcell şebekesinde sesi HD kalitesine yükseltti

Turkcell şebekesinde sesi HD kalitesine yükseltti

116
0

Turkcell, müşterilerinin HD ses teknolojisinden faydalanabilmesi için 3G şebekesinde değişiklikler gerçekleştirdi. Sesin karşı tarafa daha yüksek kalitede iletilmesini sağlayan HD teknolojisini tüm Türkiye’de şebekesine uyumlu hale getiren ilk operatör Turkcell oldu. Turkcell HD teknolojisi sayesinde, cep telefonuyla konuşma esnasında ses çok daha net ve doğal iletiliyor. Karşılıklı konuşanlar birbirlerinin seslerini daha kolay tanıyabiliyor ve konuşanın sesine karışan etkenler ayrıştırılabiliyor. Cep telefonu görüşmesinde kullanılan birbirine yakın sözcükler daha kolay anlaşılabiliyor.

HD ses teknolojisini, şu anda dünyada 14 operatör şebekesinin tamamında aktif olarak kullanıyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, Turkcell’lilere dünyadaki en son teknoloji ile en kaliteli iletişim deneyimini yaşattıklarını vurguladı. HD ses teknolojisinin cep telefonu iletişiminde kalite çıtasını yükselttiğini belirten Terzioğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Turkcell 3G ile müşterimize sunduğumuz olanakları sürekli güncelliyoruz. Teknolojide lider konumda olmanın bize sağladığı avantajları Turkcell’liler için sonuna kadar kullanıyoruz. Bu avantajlar, müşterilerimize karşı sorumluluğumuz olarak gördüğümüz “Daha Fazla Hayat” ilkemizi sürekli uygulanabilir kılıyor. Bir süre önce Çift Taşıyıcı sistemiyle Türkiye’nin mobil internet hızını ikiye katlamıştık, şimdi HD sistemini ülke çapına yayan ilk operatör olarak benzer büyüklükte bir adım atıyoruz. Turkcell’liye ‘Daha Kaliteli Ses” sunuyor, birbirleriyle en iyi Turkcell’lilerin anlaşmasını sağlıyoruz.”

HD ses kalitesinin farkını yaşayabilmek için kullanılan cep telefonunun HD özelliğini desteklemesi gerekiyor