Turkcell üst yönetiminde sürpriz ayrılıklar

Turkcell’de Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu ve Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz, 31 Mart’tan geçerli olmak üzere görevinden ayrıldı. Ayrıca Global Tower Genel Müdürü Nihat Narin de görevinden ayrıldı.Geçtiğimiz günlerde, Turkcell’in 25’inci yıl etkinliğinde, Turkcell’in kurucuları ve eski genel müdürlerini sahnede ağırlayan ve 25 yıldır Turkcell ve tedarikçilerinden görev yapan İlter Terzioğlu ve Turkcell’in, Dijital Operatör olarak anılmasında önemli rol sahibi olan Ayşem Ertopuz’un görevden ayrılışları, Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama ile şöyle duyurulduŞirketimizde Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan İlter Terzioğlu, 31 Mart 2019 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır. Kendisinin BeST, Beltower ve Inteltek yönetim kurulu üyelikleri ve Turkcell Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği görevleri devam edecektir.
Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Ayşem Ertopuz, 31 Mart 2019 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır.Sn. Terzioğlu ve Sn. Ertopuz’a Şirketimize sağladığı katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki iş yaşamlarında başarılar diliyoruz.
Nihat Narin’in ayrılışına ilişkin ise herhangi bir duyuru yapılmadı. Borsaya kote şirketlerin, iştiraklerinde görev yapan üst yöneticilerin değişikliğini yatırımcılarına duyurmak gibi bir zorunluluğu da bulunmuyor.
15 Mart itibariyle de son dört yıldır Turkcell CEO’su olarak görev yapan Kaan Terzioğlu görevinden ayrılmış ve yerine vekaleten Murat Erkan atanmıştı. 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu