Turkcell’in İK GMY’si Seyfettin Sağlam istifasını verdi

Turkcell'de İnsan Kaynakları'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Seyfettin Sağlam, Turkcell'den ayrılma kararı aldı. 

Turkcell’de İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Seyfettin Sağlam, Turkcell’den ayrılma kararı aldı. 

Turkcell’den, akşam saatlerinde Kamuouyu’nu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Seyfettin Sağlam’ın 24 Temmuz 2019’dan geçerli olmak üzere istifasını verdiği açıklandı.
Turkcell’den yaplan açıklamada

“Şirketimizde İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Seyfettin Sağlam, 24 Temmuz 2019 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır. Sayın Sağlam’a Şirketimize sağladığı katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki iş yaşamında başarılar diliyoruz” denildi. 

Temmuz 2014’te Turkcell’e katılan Seyfettin Sağlam; Satın Alma, İnşaat Emlak ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmişti. Halen Turkcell Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine devam etmekte olan Sağlam, aynı zamanda, PERYÖN Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürüyor. Sağlam, Turkcell’deki görevine Nisan 2014’de Turkcell’de yaşanan büyük GMY kıyımı sonrasında gelmişti. O dönem Turkcell Genel Müdürü olarak Süreyya Ciliv görev yapıyordu.

Görevden alındı iddiası var

Her ne kadar Seyfettin Sağlam’ın, istifa ettiği resmi açıklama olarak yer alsa da şirkete yakın kaynaklar, Sağlam’ın görevden alındığı iddiasını öne sürüyorlar. Sağlam’ın yanında İnsan Kaynakları Direktörü Hasan Kaya’nın da görevinden alındığı iddialar arasında yer alıyor. Ancak ne kendisi ne de Turkcell, bu konu hakkında herhangi bir yorumda bulunmadı.

Ayrılıkların arkası kesilmiyor

Seyfettin Sağlam’dan boşalan göreve kimin geleceği veya bu görevi vekaleten de olsa kimin yürüteceğine yönelik bir açıklama yapılmadı.
Mart ayında Turkcell’den ayrılan Kaan Terzioğlu sonrasında, Turkcell üst yönetiminden mart ayı sonunda Ayşem Ertopuz ve İlter Terzioğlu görevinden ayrılmıştı. İLter Terzioğlu’nun ayrılığı, şirketin 25’inci yıl lansmanında yaptığı sunuculuk görevinden sonra gerçekleşmişti.

Onların Akabinde Turkcell’de dijital ihracatın kapısını aralayan, Doğuş Kuran da şirketten ayrılmıştı. Kuran, halen Kaan Terzioğlu’lun Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunduğu Karayipler merkezli Digicel’e ve Nepal merkezli CG Lifecell’e BİP Mobil gibi ürünlerin ihracatı için çalışmalar yürütmüş, daha önce de Turkcell Europe açılımınıı yönetmişti. Müşteri deneyimi ve dijitalleşme konularında Turkcell’e kademe atlattıran Doğuş Kuran, yeni nesil çözümlerle müşteri memnuniyetini artırdığı başarılı bir Müşteri ve Dijital Deneyim Genel Müdür Yardımcılığı görevi yanısıra Turkcell’in yurtdışı açılımlarını yönetmek üzere Turkcell Europe CEO’su olmuştu.

Son olarak, merkezi Almanya’da bulunan Turkcell Europe’un CEO’su Barbaros Özdemir’in de şirketten ayrıldığını, Natro Genel Müdürü olduğu zaman öğrenmiştik. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.