Türkiye’de SPICE sertifikalı bir yazılım şirketi

Türkiye’nin önde gelen bilişim çözümleri firması İnnova, 450 kişiyi aşan mühendis kadrosuyla yurtiçi ve yurtdışında hızla büyürken, alanındaki yetkinliğini aldığı sertifakalarla pekiştiriyor.Mühendislik süreçlerine verilen önemin öne çıkarıldığı uluslararası bir değerlendirme modeli olan ISO/IEC 15504 sertifikası SPICE (Software Process Improvement Cabability Determination / Yazılım Sürecinin İyileştirilmesi ve Yetenek Düzeyinin Belirlenmesi)için bir yılı aşkın süredir çalışmalarını sürdüren İnnova, denetim sürecini başarıyla tamamlayarak Türkiye’nin SPICE sertifikalı ilk şirketi oldu. Alınan bu sertifika ile uluslararası standartlardaki yazılım süreç yönetim modelini belgeleyen İnnova, sertifa kapsamındaki standartlar konusunda yetkinliğini ortaya koydu.
İnnova, bu denetleme süreci için şirketin onlarca süreç akışı ve şablonunu yenileyerek otomasyona geçirdi. Öte yandan İnnova’nın uluslararası pazarlarda tanınabilmesi ve tercih edilmesi açısından büyük önem taşıyan bu sertifika, müşterilerine en iyi kaliteyi sunma taahhüdünü de destekliyor.
İnnova’nın SPICE sertifikası için yaşadığı denetim süreci, bu konuda gerçekleştirilmiş az sayıdaki başarılı değerlendirmeden biri olarak, 1 – 3 Eylül 2010 tarihleri arasında Fransa’da gerçekleştirilecek Avrupa Yazılım Süreç İyileştirme ve İnnovasyon (EuroSPI2) 2010 Konferansı’nda sunulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu