Ana sayfa BT Gündem Türkiye’nin değeri gençlerden yükselecek

Türkiye’nin değeri gençlerden yükselecek

112
0

Türk Telekom, , Grubun eğitim ve gelişim merkezi Türk Telekom Akademi’nin yürüttüğü “Geleceğe Değer” projesiyle Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversiteli gençlere ulaşacak Geleceğe Değer Projesi kapsamında üniversite gençliğine yönelik olarak yapılandırılmış eğitim ve söyleşiler gerçekleştirilecek. Proje kapsamında Türk zeka ve strateji oyunu “Mangala” oynanacak, ayrıca her etkinliğe özel sürpriz hediyeler de yer alıyor. Üniversite rektörlüklerinin de katkılarıyla hayata geçirilen ve katılımcıların strateji geliştirmelerine ve bugün ve gelecek ekseninde farkındalık kazanabilmelerine yardımcı olmayı hedefleyen “Geleceğe Değer” projesi kapsamında 11 ilde yer alan 12 üniversiteye gidilecek.

“Geleceğe Değer” gibi büyük ölçekte ve kapsamlı bir projeyi hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Türk Telekom Akademi Direktörü Dr. Ayhan ARTAR, “Üniversitelerde eğitim görmekte olan gençlere, Türk Telekom olarak destek vermeyi, onların hayata her açıdan donanımlı bir şekilde hazırlanabilmelerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Projeye başlarken sektörün okulu olarak nitelendirilen Türk Telekom ve Türk Telekom Akademi’nin hazırlayacağı programın farklı olmasını düşündük ve buna göre hazırlandık.” dedi.

Geleceğe Değer, Türkiye’nin dört bir yanında
24 Kasım tarihinde Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde başlayacak olan projenin ilk etkinliği, 2010 yılı içinde Erzurum Atatürk (30 Kasım), Trabzon Karadeniz Teknik (8 Aralık), Kayseri Erciyes (17 Aralık), Ankara Ortadoğu Teknik (21 Aralık) Üniversitelerinde gerçekleştirilecek etkinliklerle devam edecek. Geleceğe değer; 2011 yılında İstanbul Marmara, Diyarbakır Dicle, Adana Çukurova, Antalya Akdeniz, İzmir Ege, Çanakkale Onsekiz Mart ve İstanbul Teknik Üniversitelerinde öğrenciler ile buluşacak.

Konularının uzmanları gençler için yollarda
Proje kapsamında, konusunda uzman eğitmenler tarafından öğrencilerin genel eğilimleri yorumlanarak, eğitim hayatı sonrasına nasıl başlayacakları anlatılacak, enerjilerini ve ilgilerini yönlendirmek istedikleri alanlara ilişkin bilgi verilerek kendileri için doğru seçimleri yapmaları konusunda katkıda bulunulacak. Ayrıca, Türk Telekom yöneticilerinin iş ve öğrenim hayatlarındaki deneyimlerini paylaşacağı etkinliklerin yanı sıra gençlerin, güncel teknolojik gelişmeler ve gelecek öngörülerine ilişkin bilgilenmeleri de amaçlanıyor.