Türkiye’nin gündemi ADSL ve virüs

TeknikLine 444 02 08 no’lu telefon hattı ile yerinde teknik hizmete ulaşanların ağırlıklı isteği ADSL oldu.TeknikLine 444 02 08 hakkında bilgi veren Sanal Sistem Genel Koordinatörü Onur Yarar, en fazla talep gören hizmet isteğinin ADSL’le ilgili sorunlar olduğunu söyledi. Yarar, 444 02 08’in hizmete girdiği 3 aydan bu yana yapılan çağrıların %60’nin ADSL bağlantısı ve bilgisayar ayarları ile olduğunu belirtirken geri kalan çağrıların %20’sinin virüslerle ilgili olduğunu ifade etti. TeknikLine’a ulaşan diğer sorunlar ise bilgisayar çökmesi ve kullanıcı hataları oluyor.

Yarar, internet kullanıcılarının e-maillerle gelen virüslere karşı dikkatli olmalarını ve anti-virus programı kullanmaları gerektiğini hatırlatarak, bilinmeyen kişilerden gelen maillere karşı uyanık davranmanın önemine işaret etti.

İnternette virüsler genellikle ekli dosya ve genelde İngilizce yazılmış başlıklardan oluşuyor. Kullanılan virüs programlarının ise sık sık güncellenmesi gerekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.