Ana sayfa BT Gündem Türkiye’nin Telekom Geleceği

Türkiye’nin Telekom Geleceği

117
0

Ankara’da gerçekleştirilenBilişim 06 etkinliği kapsamında düzenlenen ”Türkiye İletişim Stratejisi 2007” oturumunda Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan vergi indiriminin Telekom sektörünü canlandıracağını söyledi. Ulaştırma Bakanlığı Müşteşarı İbrahim Şahin’in başkanlığını yaptığı oturumda konuşan Avea Genel Müdürü Türktan mobil sektörde vergilerin çok yüksek olduğunun altını çizerek Başbakan Erdoğan’ın Antalya’daki toplantıda, vergilerin kademeli olarak indirilmesi konusunda müjde verdiğini anımsattı. Türktan, vergilerin kademeli olarak indirilmesinin tüketici ve yatırımcılar açısından çok önemli olduğunu, indirimin,sektörü canlandıracağını söyledi.
Telsim Genel Müdür Yardımcısı Aydın Çamlıbel, Vodafone’un önümüzdeki 2 yıl içinde Telsim altyapısına 1.2 milyar dolar yatırım yapacağını bildirirken Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu da mobil abone sayısının artış rakamlarına dikkat çekerek Turkcell’in sadece 2005 yılında devlete 2.5 milyar dolar vergi aktardığını kaydetti.

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Dinçer ise henüz data hizmetleri ve Internet erişim hizmetinin sağlanamadağı kırsal kesimdeki 11 bin küçük çaplı santralin 2007 yılında data özellikleri kazandıran yeni santrallerle yenileneceği müjdeledi.