Türkiye’yi bırakacak Ericsson’un küresel pazarlamasını yönetecek

Ericsson Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş, Ericsson’un İsveç’te bulunan Merkez Ofisi’nde, Global Pazarlama Direktörü olarak göreve başlıyor. Kulabaş’ın görevleri arasında dünya çapında uygulanacak pazarlama programlarının geliştirilmesi, pazara yönelik mesajların hazırlanması ve Ericsson çözümlerinin etkin biçimde konumlandırılması ve tanıtılması bulunuyor.Telekomünikasyon sektörünün lider teknoloji ve altyapı sağlayıcı şirketi Ericsson’un Türkiye Genel Müdür Yardımcısı olan Yiğit Kulabaş, Ericsson Global Satış ve Pazarlama Grubu’nda Pazarlama Direktörü olarak atandı. Ericsson’un Stockholm’deki genel merkezinde çalışmaya başlayacak olan Yiğit Kulabaş, şirketin Üst Yönetim kadrosuna katıldı. Kulabaş’ın görevleri arasında dünya çapında uygulanacak pazarlama programlarının geliştirilmesi, pazarlama faaliyetlerinin yönetilmesi ve Ericsson çözümlerinin etkin biçimde tanıtılması bulunuyor. Kulabaş, Ericsson’un Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Johan Bergendahl’a bağlı olarak görev yapacak.

Son dört senedir Ericsson Türkiye’de çalışan Yiğit Kulabaş, şirketin pazarlama, iletişim, kurumsal satış, iş ortakları ve strateji fonksiyonlarından sorumluydu.

Kulabaş daha önce 8 yıl Microsoft Türkiye’de, 2 yıl Oracle Türkiye’de ve 4 yıl NCR Türkiye’de görev yaptı. Her üç şirkette de Pazarlama, Satış ve İş Geliştirme alanlarında çalıştı.

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Yiğit Kulabaş aynı bölümde yüksek lisans programını tamamladıktan sonra İ.T.Ü.’de İşletme Mühendisliği dalında Pazarlama üzerine doktora yaptı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.