Ana sayfa BT Gündem Türkler nihayet uzaya çıktı!…

Türkler nihayet uzaya çıktı!…

132
0

Sonunda Türkler uzaya çıktıInternet tabanlı Online oyun piyasasında Türklerin de var olduğunu göstermek için yola çıkan Emibel Ltd ve Arma Teknik Ltd., yıllardır Türkiye’de oynanan online oyunlardaki yabancı oyun kavramları ve piyasası karşısında, yüzde 100 Türk sermayeli ve Türkçe oynanan on line oyun olarak, uzun ve yorucu çalışmaların ardından Ekim 2008’de “Open Beta” sürümünü Türk kullanıcılarının beğenisine sundu. Deneme sürümü sonrasında 17 Şubat 2009 tarihinde “Swon6 1. Evren” olarak yayın hayatına başladı ve 6 Nisan 2009’da “Swon6 Evren 2” açtı. Çok kısa bir süre sonra da “Swon6 Evren 3” ü oyun severlerin hizmetine sunacaktır.

Swon6’da kendi kaderinizi çiziyorsunuz

Galaksinin bir köşesinde kariyerlerine başlayan oyuncular, gezegenlerinin sahip oldukları zenginlikler ve oyuna adını veren “wonderlar” (harikalar) sayesinde oyunda ilerliyorlar. Kaynaklarını kendi hedefine göre “iyi” ya da “kötü” yönde planlayıp geliştirerek kendi kaderlerini çiziyorlar. Mevcut kaynaklarının yanı sıra, zamanla gerçekleştirekleri bilimler, buluşlar ve stratejiler ile kendilerini savaşçı, ekonomist veya gezegenci olarak geliştirebiliyorlar. Yaptıkları bilimsel araştırmalara göre yeni gemiler ve savunma silahları üretip, yeni koloniler kurabiliyorlar.

Oyunculara sunulan farklı kombinasyonlardaki “wonderlar” ve gezegen bonusları sayesinde birbirinden farklı, sonsuz olasılıkta oyuncu profili ortaya çıkıyor. Bu olasılıkları, oyuncuların kendi stratejileri belirliyor ve bu özellikleri ile Swon6, daha iyi strateji üretebilenin kazanacağı bir oyun halini alıyor. Oyuncu, oluşturduğu stratejilerle dört ayrı kategoride puan alıyor ve bu puanların ortalamasına göre sıralamanın en tepesinde yer almak için çaba sarf ediyor.