TurkNet, internette zam şampiyonu oldu

Haziran ayında 99,90 TL'lik internet ücretini 139,90 TL'ye çıkartan TurkNet, iki ay sonra fiyatını 179,90 TL yapma kararı aldı.

TurkNet, Ağustos 2022’den geçerli olmak üzere xDSL internet erişim fiyatlarını 179,90 TL’ye yükselteceğini duyurdu. TurkNet’in, 2 ay içerisinde yaptığı zam oranı yüzde 80’e dayandı.

TurkNet, Mart 2022 başında yaptığı duyuruda Haziran ayından geçerli olmak üzere 99,90 TL olan xDSL internet erişim tarifelerini, port ücretlerine gelecek zamdan dolayı 139,90 TL’ye yükselteceğini duyurmuştu. Yeni tarifelerin yürürlüğe girmesinin üzerinden iki ay geçmeden, Turk.Net yeni zam duyurusu yaptı. 1 Ağustos’tan geçerli olmak üzere, 139,90 TL’ye verilen xDSL internet hizmetinin fiyatı 179,90 TL’ye yükseltilecek. Gerekçe olarak, iki ay önce zam yapılmasına gerekçe olarak sunulan Port ücretleri zamları gösterildi.

TurkNet CEO’su, kurucusu ve ortağı Cem Çelebiler, mart ayında yapılan zamlarla ilgili verdiği röportajlarda Temmuz ayında Türk Telekom tarafından yapılacak olan port ücreti artışlarını gerekçe göstermişti. Daha bu port artış ücretlerinin faturası kesilmeden, TurkNet bir zam kararı daha aldı. TurkNet’in aldığı zam kararlarının port ücreti artışları ile ilgili değil, keyfi yapılan zam olduğu ortaya çıkmış oldu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu