Türksped, bilgi teknolojilerini KoçSistem’e emanet etti

Türkiye’nin en büyük sistem entegratörü KoçSistem, lojistik sektörünün önde gelen şirketlerinden Türksped Milletlerarası Nakliyat AŞ’nin dış kaynak hizmetlerini üstlendi. Türksped KoçSistem’den aldığı dış kaynak hizmeti ile asıl işine odaklanmayı, performans artışı sağlamayı ve bilgi teknolojileri giderlerini daha iyi yönetmeyi hedefliyor.KoçSistem, dış kaynak hizmeti kapsamında Türksped’in sistem barındırma, sistem işletimi, masaüstü bilgisayar ve sunuculara kadar ihtiyacı olan tüm bilgi teknolojileri ürün ve hizmetlerini dışkaynak modelinde karşılayacak. Proje kapsamında Türksped KoçSistem’den ayrıca bakım-destek, geniş alan ağı, sistem güvenliği, bilgi güvenliği, dokümantasyon, bilgi ve virüs yönetimi hizmetlerini alacak.

KoçSistem, Türksped’de bilgi teknolojileri ağını yönetmek üzere bir ekip bulunduruyor. Türksped çalışanları ihtiyaç duyduklarında KoçSistem Çağrı Merkezi’nden de destek alabiliyorlar. KoçSistem, şirkete yerel çözümler sunmanın yanısıra Türkiye ve yurt dışındaki tüm ofislerine de destek hizmeti veriyor.

Türksped, otomasyona 1982 yılında geçti. Nakliye süreçlerini uzun bir süre kendi yazılımlarıyla yöneten Türksped, yeniden yapılanırken, kurumsal kaynak planlaması doğrultusunda yazılım çözümlerinde dış kaynak kullanma yoluna gitti. Türksped İcra Kurulu Başkanı Alp Pir, dış kaynak kullanımı hizmetinin altında ciddi bir finans yönetimi olduğunu belirtti. Alp Pir, sözlerine şöyle devam etti:

“Şirket olarak hem bilgi işlem yönetim becerilerimizin artması, hem de hızlı gelişen süreçlere dışarıdan bakan bir gözün katkıda bulunması adına, yazılım çözümlerimiz için dış kaynak kullanımı hizmeti almak istedik. Daha sonra donanım teknolojilerimizi sorguladık. Bu çerçevede yaptığımız hesaplamalar, yazılımda olduğu gibi donanım ve işletim alanında da dış kaynak kullanımının bize hem zaman hem de verimlilik anlamında ciddi katma değer sağlayacağını gösterdi.”

KoçSistem Genel Müdürü Gökhan Akça da, dışkaynak kullanımının, kuruluşların uzmanlık alanları dışındaki işlerini, uzmanı olan şirketlere devrederek, ana iş alanlarına odaklanmalarını sağlayan bir sistem olduğunu vurguladı. Şirketlerin ana işlerine odaklanarak faaliyet gösterdikleri sektörlerde ciddi düzeyde rekabet avantajı sağladıklarını söyleyen Akça, “KoçSistem, yaygın hizmet ağı, deneyimli uzman kadrosu, güçlü iş ortaklarının desteği ile müşterilerine dış kaynak hizmetlerini bilişim dünyasındaki en yeni ürün, yöntem ve yaklaşımlarla gerçekleştirmektedir” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.